AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
pytanie
Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 18:27:47

Kochani, wiem,ze wakacje, ale sierpień dla nauczyciela to myśli o szkole smiling smiley))

Mam pytanie:
W jaki sposób w Waszych szkołach dokumentujecie pracę wychowawcy(nie chodzi mi o dzienniki, bo wiadomo)? czy też prowadzicie zeszyty(koszmar!!!) zepołu klasowego?

Re: pytanie
Autor: Danka (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 18:49:09

U nas do dzienników wkładane są tylko zeszyty uwag , w tych kapownikach nauczyciel, który już nie może zdzierżyć ,upamiętnia co większe wyczyny milusińskich.. Piszemy dla swojej klasy plan oddziaływania wychowawczego ( w oparciu o plan wychowawczy szkoły),mamy też plan godzin do dyspozycji wychowawcy(czyli wychowawczych).Ciekawa jestem, co odnotowujecie w tych zeszytach?

Autor: Lizzy (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 18:56:02

u nas tylko dziennik

Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 19:50:22

skoro jestes ciekawa Danka, to króciutko Ci napiszę!
raz w m-cu n-le uczący w danej klasie mają obowiązek odbyc zebranie i poruszane kwestie wpisać do tego zeszytu!!!! ponad to jest tam :
-lista uczniów
-lista programów szkolnych
-plan wychowawczy
-oceny z zachowania
-inne nikomu nie potzrebne rzezczy, który sa nastepnie(te wpisy) sprawedzane i opatrzone stosowna notatką sprawdzającego

Pytam,bo jestem ciekawa, czy to u mnie tylko taki kilkuletni już wymysł? najczęściej zebrania robione są hurtem a notatki odpisywane, jeden od drugiego.

Data: 06 sie 2006 - 20:21:46

Matko Święta, to ja już nigdy nie pysknę na swojego dyrektora! Lista ucz., programy naucz. i oceny z zach. są przecież w dzienniku! W imię jakiej idei powielać te wiekopomne dokumenta? Owszem, nauczyciele uczący w danej klasie omawiają na bieżąco jakieś "gorące " problemy, ale na szczęście nie musimy robić z tego żadnych zapisów.

Autor: maros (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 20:55:43

Ela! Ta Twoja szkoła to reformy nie przeszła czy co?
Danka! Przecież w dzienniku jest rubryka do której powinno się wpisywać uwagi
o zachowaniu uczniów.
Po co dokładać sobie jeszcze dodatkowej roboty.

Data: 06 sie 2006 - 21:01:22

Odgórne życzenie dyrekcji.Z tym się nie dyskutuje.

Autor: catarina (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 21:02:23

maros, niby wszystko powinno być w dzienniku, a u nas za wpisywanie uwag o zachowaniu uczniów wlaśnie do dziennika a nie specjalnego zeszytu kilkoro nauczycieli dostało niezłe OPR od pani wizytator.

Data: 06 sie 2006 - 21:08:36

Ciekawe na jakim przepisie p. wizytator opierała się robiąc OPR nauczycielom.
Swoją drogą nauczyciel powinie radzić sobie z uczniami, bez wpisywania uwag obojętnie gdzie.

Autor: Elka (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 21:24:54

To ja już wolę, Elu, nasze zeszyty, choć też są uciążliwe. Są podzielone na uczniów, przy każdym mają być informacje o rodzinie, ogólnej sytuacji zdrowotnej. w tych zeszytach też zapisujemy wszystkie rozmowy odbyte z rodzicami, innymi nauczycielami, pedagogiem, dyrektorem oraz z samymi uczniami. Najlepsze jest to, że te rozmowy muszą być podpisywane i ma być krótko, o czym się rozprawiało, jakie skutki i rózne takie pierdoły. a jak są uwagi, to mają być i w dzienniku i w zeszycie, tyle że w zeszycie ogólnie - nie każda. Koszmar. Ciekawe co jeszcze wymyślą.

Data: 06 sie 2006 - 21:25:15

Powinien i dlatego błahostek nikt nie wpisuje. Tylko jak się później mówi rodzicom, że ich córeczka lub synalek mają coś na sumieniu - np. palenie pod szkołą czy bójka to pierwsze pytanie "proszę mi pokazać uwagi w dzienniku - ooo proszę, czyściutka strona, to takie grzeczne dziecko a nauczyciel sobie wszystko wymyślił"

Data: 06 sie 2006 - 21:40:17

Widocznie pani wizytator nie daje wpisywać uwag do dziennika bo chce, żeby wyglądało, że na jej terenie nie ma problemów wychowawczych z uczniami. Ja tam wpisuję, oczywiście nie błahostki. Na lekcji spoko, a jak nabroi np. na przerwie czy gdzieś indziej to wpisuję do dziennika i nawet 10 wizytatorów mi tego nie zabroni.
Czy dobrze zrozumiałem, palenie i bójka to według ciebie błahostki czy nie?

Data: 06 sie 2006 - 21:45:31

Błahostki to oczywiście nie bójka ale np. rozmawianie z kolegą na lekcji smiling smiley Też doszliśmy do wniosku, że w dzienniku nie mamy wpisywać bo wtedy można udawać, że problemu nie ma. Prowadzimy osobne zeszyty, w których każdy uczeń ma swoją stronę - zawsze to jest dokument - w razie problemów nikt nie powie, że nauczyciel nie zauważał, że coś się dzieje nie tak. W ten sposób wilk syty i owca cała - wizytator się nie czepia a my robimy swoje.

Data: 06 sie 2006 - 21:52:51

A pedagoga szkolnego macie? Mógłby sporządzać notatki służbowe w wypadku poważnych naruszeń dyscypliny przez uczniów. W razie czego byłoby to duże wsparcie.

Data: 06 sie 2006 - 22:02:18

Pedagog jest i prowadzi swoje notatki, ale tylko z poważniejszych wybryków. W zeszytach wpisujemy "zwykłe" uwagi, ale też i pochwały - to taka podkładka dla wychowywawcy np. do wystawienia końcowej oceny z zachowania.

Data: 06 sie 2006 - 22:09:57

No to niby wszystko gra. Pozdrawiam.

Data: 06 sie 2006 - 22:15:14

Gra, nie ma na co narzekać, ale i tak moim zdaniem wszystko co związane z uczniami powinno być w dzienniku - w końcu od tego on jest smiling smiley

Data: 06 sie 2006 - 22:16:26

Moim też .

Autor: bronia (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 22:34:03

U nas prowadzimy tzw. teczkę wychowawcy, a w niej m.in.: plan wychowawczy, tematyka godzin wychowawczych, protokoły z wywiadówek, notatki z indywidualnych spotkań z rodzicami, dokumentacja (ksero) z PPP uczniów z dysfunkcjami, propozycje ocen zachowania sporządzone przez uczniów i n-li przedmiotowców, kserówki sprawozdań przygotowywanych przez wychowawcę na semestralne i końcoworoczne posiedzenia RP.

Data: 06 sie 2006 - 22:37:01

Czyli to co każdy wychowawca musi mieć, tyle, że uporządkowane w jednej teczce?

Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.