AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
kiedy indywidualny plan pracy dla ucz.
Autor: Danka (IP zapamiętane)
Data: 04 sie 2006 - 20:30:22

Czy odrębny rozkład materiału pisze się dla ucz. z orzeczeniem poradni o np. lekkim stopniu upośledzenia, czy także dla dyslektyka, albo ucz. z orzeczeniem o obniżeniu(dostosowaniu wymagań? Jeśli mam w klasie pięciu dyslektyków to muszę pisać aż tyle indywidualnych planów pracy?

Re: kiedy indywidualny plan pracy dla ucz.
Autor: Mona (IP zapamiętane)
Data: 04 sie 2006 - 20:49:12

U nas odrębne rozkłady pisze się dla uczniów z lekkim upośledzeniem, dla takich którzy mają nauczanie indywidualne. Dla uczniów z upośledzeniem w oparciu o program, który jest w szkole oraz o program dla uczniów upośledzonych. Trzeba uwzględniać też specyfikę trudności dziecka. dla każdego ucznia z nauczaniem indywidualnym w oparciu o program "panujący" w szkole z uwzględnieniem trudności dziecka.
Dla dyslektyków i tych z obniżonym poziomem rozkładów odrębnych nie piszemy, ale za to nowatorski pomysł naszej dyrekcji zakłada, że w te wakacje mamy stworzyć odrębne PSO dla tych właśnie uczniów.
Tak jest u nas, ale nie wiem, czy w innych placówkach też. Podstaw prawnych co do tego nie znam.

Autor: Ela (IP zapamiętane)
Data: 04 sie 2006 - 20:51:52

U nas zaznacza się to w planach wynikowych.

Data: 04 sie 2006 - 20:54:11

Moja dyrekcja lubuje się w papierach, papierzyskach i papierkach różnego autoramentu. im więcej, ty oczywiście lepiej. Tylko dla kogo? Bo te papierzyska to my musimy tworzyć.

Data: 04 sie 2006 - 21:32:09

Właśnie usiłujemy przekonać naszego dyrektora, że wystarczy uwzględnić specyfikę trudności ucz. w ocenianiu przedmiotowym, a nie tworzyć kilku rozkładów dla jednej klasy. Kiedy w takim razie miałabym sprawdzać zeszyty , przygotować jakieś ciekawsze zajęci czy w ogóle uczyc?

Data: 05 sie 2006 - 11:27:03

Ja też się zastanawiam. Wyszło mi, niestety, smutna rzeczywistość, że takie papiery robię w wakacje. Co na to poradzić?

Data: 05 sie 2006 - 15:12:16

Ja też tyram w wakacje.Jak ktoś mnie uświadamia jakim nierobem( czyt. nauczycielem) jestem,jak to mam urlopu i jak to wcześnie wychodzę z pracy itd, to dostaję białej gorączki. Nie potrafię się od takich opinii zdystansować.
Teraz klecę plan wynikowy, bo przeszłam na nowy program, więc "wypoczywam"czynnie.
Pozdrawiam

Data: 05 sie 2006 - 16:03:39

Mnie już się znudziło uświadamiać zapracowanych, że dla nauczyciela wakacje nie zawsze oznaczają wolne. Mówię tylko, że każdy przecież miał szansę lub ma, żeby posmakować tego miodu.

Data: 05 sie 2006 - 20:02:26

Słusznie. Skoro to taki cymes, to dlaczego sami się na ten dobrobyt nie załapali? Szczerze mówiąc, wolałabym pracować w szkole 8 godzin dziennie a w domu mieć czas dla rodziny i "to, co na świecie najświętsze- święty spokój ". Wielokrotnie pracuję więcej niż owe 8 godzin, ale i tak nikt postronny mi nie uwierzy. A co tam...

Autor: Magda (IP zapamiętane)
Data: 05 sie 2006 - 21:34:50

I uczeń upośledzony w st. lekkim, i dyslektyk realizuje tę samą podstawę programową, więc i plan wynikowy dla nich jest ten sam.Trzeba tylko dostosować się do zaleceń z poradni.

Data: 05 sie 2006 - 23:07:43

Denerwuje mnie to, że my dostosowujemy się do poleceń poradni, ale sprawdzian kompetencji jest dostosowany tylko dla ucz. z upośledzeniem. Ci z orzeczeniami o obniżeniu wymagań piszą taki sam test ,jak pozostali ucz. z klasy.Osiągają oczywiście niższe wyniki, a wina za słaby poziom (średnią) spada na nauczyciela(głównie na polonistę i matematyka).Żeby było śmieszniej, rodzice tych ucz., tak wytrwale zabiegający o jak najlepsze oceny dla swoich geniuszów,dają równo na nauczycieli, bo nie potrafili nauczyć.
Oprócz tego wyniki szkół skrupulatnie porównywane ,służą do oceniania nauczyciela-jakże często krzywdzącego!

Autor: catarina (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2006 - 14:47:03

Więc robi się tak: w dniu sprawdzianu bądź egzaminu wysyła się najsłabszych uczniów na zwolnienie lekarskie - od razu średni wynik szkoły skacze o kilka punktów w górę. Uczniowie ci oczywiście piszą w drugim terminie ale ich wyniki do pierwotnej średniej już sie nie liczą - i wszyscy zadowoleni.smiling smiley))) Jest tylko jeden mały problem - jak w takiej sytuacji uczyć uczciwości, zdobywania sukcesów własną pracą, a nie kombinatorstwa.

Autor: Magda (IP zapamiętane)
Data: 07 sie 2006 - 13:44:40

w ogóle głównie poloniści mają w szkole przechlapane. U nas są wyznaczani do wszystkiego: ankiety, raporty, nie mówiąc o sprawdzaniu próbnych sprawdzianów w kl. 5 i 6. A pieniądze biorą takie same jak inni...

Data: 08 sie 2006 - 14:00:53

W mojej szkole jest tak samo jak u Magdy. Do lokalnej gazetki gminnej po rozmaitych uroczystościach szk. trzeba coś wysmażyć, zredagować pismo do ewent. sponsora, okolicznościowe życzenia,a najlepiej by było, gdyby i wszystkie protokoły pisał polonista.Jak coś nie pójdzie na sprawdzianie, to pierwszy pod nóż kto?- polonista, bo przecież tam tyle polonistycznych treści.Ponadto nauczanie jęz. pol. nie wymaga szczególnego przygotowania, bo jak mnie poinformowała w luźnej rozmowie jedna z mam , ona "z ulicy wchodzi do szkoły i polskiego uczy bez problemów"

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2018 - 08:55:40

Autor: tracywyvern (IP zapamiętane)
Data: 21 cze 2018 - 15:36:01

Autor: jessica998 (IP zapamiętane)
Data: 22 cze 2018 - 04:34:59

Autor: melvina (IP zapamiętane)
Data: 15 kwi 2020 - 05:26:01

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.