AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
pytanie do Lizzy
Autor: monika (IP zapamiętane)
Data: 28 lip 2006 - 09:56:16

Przez 2 lata pracowałam jako nauczyciel języka polskiego, jestem nauczycielem kontraktowym. Od roku pracuję na czas nieokreślony jako nauczyciel - bibliotekarz w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. We wrześniu mam zamiar rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego. Na stronie
<www.literka.pl/tabela-kontraktowy.html> poczytałam sobie o wymogach, dokumentach które trzeba mieć na potwierdzenie i szczerze mówiąc trochę mnie to zaniepokoiło. Przecież jako nauczyciel - bibliotekarz pracujący z dorosłą młodzieżą jakim cudem zbiorę połowę tych potrzebnych dokumentów? Jako polonista pracujący w podstawówce, gimnazjum czy szkole średniej nie miałabym z tym problemu - w szkołach takich zawsze jest co do roboty. A tutaj? Co niby można ciekawego zrobić?????? Odpadną ciekawe konspekty- scenariusze lekcji, wycieczki, pikniki, współpraca z rodzicami, analizy testów, sprawdzianów, autorskie programy współpracy z poradniami, opis rozwiązanych problemów dydaktycznych i wychowawczych...itd., itd............. masakra... już się boję... poradź mi coś... jesteś w komisji... miałaś już takie osoby - tzn. - nauczyciela - bibliotekarza z NKJO?

Re: pytanie do Lizzy
Autor: zdzisław (IP zapamiętane)
Data: 28 lip 2006 - 11:26:25

Można zrobić i dyplomowanego. Moja znajoma jest bibliotekarką, która jest w trakcje ścieżki. Będę się z nią widział dopiero we wrześniu.
Pozdrawiam

Autor: Elizawieta (IP zapamiętane)
Data: 28 lip 2006 - 20:21:37

Do "zdzisława" - Dlaczego udajesz mężczyznę, Agatko?

Autor: Eliza (IP zapamiętane)
Data: 29 lip 2006 - 16:19:30

Ela już ci tłumaczyła Elizawieto, a ty dlaczego masz podobne imię do mojego?

Autor: bronia (IP zapamiętane)
Data: 29 lip 2006 - 16:57:44

Dobre, dobre! :-)!

Data: 29 lip 2006 - 22:01:28

No, ok, tak tylko ciekawa byłam. A wy huzia na józia.

Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 29 lip 2006 - 22:03:54

a Ty to nie naskoczyłas na niewinnego zdzisia? smiling smiley))

Data: 29 lip 2006 - 22:23:12

No, nie miałam takiego zamiaru, ale jak nie widać gęby to intencja nie zawsze czytelna. Myslałam moze, ze mi odpowie: bo dość mam bycia kobietą albo jakis zart. Czasem bym chciala byc menem, szczegolnie w soboty smiling smiley

Data: 29 lip 2006 - 22:25:09

o Matko i córko! ale masz marzeniasmiling smiley) a dlaczego w soboty???

Data: 29 lip 2006 - 22:35:00

Bo w soboty SAMA musze walczyc z domowym (mieszkaniowym) obrządkiem , moi panowie ( pan i dwaj synowie ) buduja mi dom(ek/eczek) ...tez sie meczą, wiem, ale ja nie cierpie robienia porzadkow. Wolalabym z nimi...a tak,musze pierogi, odkurzanie i te rzeczy .... Wszyscy ich podziwiają jak cos przyrosnie, a mojej parogodzinnej roboty nikt nawet nie zauwaza....Wszyscy mi tylko wytykają wakacje, wakacje ...

Data: 29 lip 2006 - 22:40:20

to nie sprzataj! na dodatek w starym domu, posprzątasz w nowym...

Data: 29 lip 2006 - 23:03:41

Rok w chlewie? nie da rady....

Data: 29 lip 2006 - 23:05:09

fakt, nie da się!

Data: 29 lip 2006 - 23:10:03

Oj, udało mi sie dorwac do pilota, to moze coś obejrzę...pozdrawiam serdecznie

Data: 30 lip 2006 - 20:11:10

gdzie się podziała Lizzy????

Data: 30 lip 2006 - 20:34:48

Nie mam pojęcia, gdzie ten Małpiszon się podziewa? Chyba uruchomie znajomości i roześlę listy gończe? Zaczynam się niepokoić, a z tym ostatnio nie mam problemów...

Autor: bronia (IP zapamiętane)
Data: 30 lip 2006 - 20:42:47

Elu, życzę szybkiego i pomyślnego rozwiązania wszystkich smuteczków. (Teraz rozumiem dlaczego ostatnio tak rzadko bywałaś z nami).
Co do Lizzy to pewnie odpoczywa po remoncie, zdaje się, że ostatnio pisała o malowaniu.

Data: 30 lip 2006 - 21:03:31

odpoczynek każdemu się należy ... smiling smiley

Data: 31 lip 2006 - 11:51:31

jak się Lizzy pojawi, bardzo proszę aby mi odpisała na moje pytanie powyżej... dziękuję

Autor: Lizzy (IP zapamiętane)
Data: 04 sie 2006 - 14:48:24

Cześć dziewczyny - witam po remoncie, ledwie zyję, ale opłaciło się.
Moniko, miałam bibliotekarza na dyplomowaniu - bardzo ciekawa teczka. Co prawda je nie jestem od bibliotekarzy, ale to co zapamietałam to Ci napiszę, moze wykorzystasz cos przy mianowaniu- tamta bibliotekarka miała:
- biblioterapię, mase konkursów dla dzieci i innych czytelników biblioteki.
Na mianowanego - nie jestem fachowcem, nie znam sie na bibliotekach, ale moze coś z tego co mi wpadło do głowy sobie wybierzesz, albo idąc za tropem rozwiniesz:
( a najlepiej idź do doradcy metodycznego)

1) umiejętność organizacji i doskonalenia warsztatu pracy, dokonywania ewaluacji własnych działań, a także oceniania ich skuteczności i dokonywania zmian w tych działaniach; w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 1 ust. 1a Karty Nauczyciela - umiejętność samodzielnego opracowania indywidualnych planów pracy z dzieckiem i prowadzenia karty pobytu dziecka oraz aktywnego działania w zespole do spraw okresowej oceny sytuacji wychowanków;
- plan pracy biblioteki , potem dokonasz ewaluacji palnu pracy, tak abyś wiedziała co zmienic na następny rok, co sie udało
- jakieś zajęcia biblioteczne będziesz prowadzoć i do tego napiszesz konspekty
- zapoiszesz sie na kilka kursów, aby doskonalić warsztat pracy
- będziesz obserwować innego bibliotekarza przy pracy, swgo opiekuna stażu, on Ciebie, napiszesz do tego kontrakt ( konspekty, uwagi nie muszą być w teczce dla komisji)

2) umiejętność uwzględniania w pracy potrzeb rozwojowych uczniów, problematyki środowiska lokalnego oraz współczesnych problemów społecznych i cywilizacyjnych;
- np. wybór i zakup pozycji potrzebnych przyszłym nauczycielom, przygotowanie np. gotowych spisów lektury psychologicznej czy pedagogicznej, udostepnianych studentom na miejscu
- zapoznaj się ze specyfiką szkoły, coś Ci an pewno wpadnie do głowy. Jeśli jest to np. szkołą gdzie są studenci zaoczni to możesz korzystając za Internetu przygotować dla nich biblioteczny informator o hotelach, pensjonatach, stołówkach, innych bibliotekach - oni tego potrzebują ( juz masz z głowy problematykę środowiska lokalnego)
- wspólczesne problemy cywilizacyjne: zrób konkurs dla okolicznych szkoł dotyczący np. wyborów samorządowych ( jesli zdązysz), albo lektur , zaproś do wspólpracy studentów, niech będą w komisji i oceniają razem z Tobą, ale to Ty bądź szefem
3) umiejętność wykorzystywania w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej;
- np. praca z programeme Sowa, wdrozenie, czy zapoznanie sie z nim
- praca z Internetem - np. forym dyskusyjne dla n-li, mozesz ałozyć stronę internetową biblioteki jesli potrafisz, albo napisać informacje dla strony już istniejącej
- konspekty na kompie itd., przygotowanie maeriałów potrzebnych do awansu

4) umiejętność zastosowania wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki oraz ogólnych zagadnień z zakresu oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich, w rozwiązywaniu problemów związanych z zakresem realizowanych przez nauczyciela zadań;
- lista lektur i mały komentarz do tego ( MAŁY)
- jest czasopismo "Biblioteka w szkole" - tam z pewnoscią coś znajdziesz dla siebie

5) umiejętność posługiwania się przepisami dotyczącymi systemu oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich, w zakresie funkcjonowania szkoły, w której nauczyciel odbywał staż.
- pozanie statutu szkoły w której zaczynasz pracę, bhp, oragnizowanie sobie warsztatu pracy pod statut szkoły zgodnie z jej zadaniami

Idˇ do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Słowo użyte przez Ciebie w wiadomości znajduje się na liście słów zabronionych. Proszę skorzystaj z innego słowa lub skontaktuj się zadministratorem.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.