AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
pytanie do Lizzy
Autor: Madness (IP zapamiętane)
Data: 19 lip 2006 - 16:10:20

Witam,
pytanie kieruje zasadniczo do Lizzy, ale jeśli ktoś się orientuje w temacie, to proszę bardzo smiling smiley
Co trzeba zrobić, żeby oblać egz na mianowanego? Czy to jest możliwe. Nie żebym chciała, ale... tak sie boję że popełnie jakieś głupstwo i nie zdam sad smiley
Co zrobi komisja jak nie odpowiem lub odpowiem źle na jakieś pytanie?
Pozdrawiam smiling smiley

Re: pytanie do Lizzy
Autor: justyna (IP zapamiętane)
Data: 19 lip 2006 - 16:58:50

Jestem już po egzaminie - nie martw się - jeśli tylko się przykładałaś do pracy, zdasz. Mój egzamin to była zwyczajna rozmowa z komisją, jeśli uznają, że powiedziałaś za moło, dopytają cię.Spodziewaj się pytań dotyczących sprawozdania. Jeśli - odpukać- nie zdasz- staż zostaje przedłużony o 9 miesięcy.

Data: 19 lip 2006 - 17:10:13

A o co Cię pytali?

Re:
Autor: justyna (IP zapamiętane)
Data: 19 lip 2006 - 17:46:49

Ilu moich uczniów nie zdało matury i dlaczego (uczę j.polskiego w LO); jak zachęcam uczniów do teatru (bo zorganizowałam 11 wycieczek na spektakle); jak sprawdzam ewaluację swoich działań (bo wspomniałam o ankietach), jak indywidualizuję pracę z uczniem zdolnym islabym (bo mam "na koncie" olimpijkę); jak wyglądają moje kontakty z rodzicami. Wszystkie pytania dotyczyły sprawozdania - bałam się pytań z prawa oświatowego. Przygotuj autoprezentację - to połowa sukcesu. Zajrzyj na stronę www.literka.pl - znajdziesz tam podpowiedzi dotyczące autoprezentacji.

Data: 19 lip 2006 - 18:35:20

Dzięki, Justyna smiling smiley

Autoprezentację już mam i myślę że jest OK. Obawiam się tylko że "stracę głowę" przy pytaniach (nerwy, nerwy...).

Autor: Lizzy (IP zapamiętane)
Data: 19 lip 2006 - 20:54:42

M. nie stracisz głowy przy pytaniach - w końcu jeśli zrobiłao się wszystko samemu to nie ma się czego bać. Nawet jeśli nie odpowiesz na jakieś pytanie - to zdasz, najwyżej nie na maksasmiling smiley ale po 7 pkt od kazdego z komisji. Nawet jesli ktoś da Ci 6, to Twój dyr da Ci 8 i będzie ok. Znam tylko kilka przypadków oblania na mianowanego, już o tym kiedyś pisałam:
- jeden były wojskowy, osobowość nie ta i podejscie i wiedza
- nauczycielka nie wiedziała jakiego podręcznika używa, do teczki włożyła prace niby konkursowe dzieci, a to były zwykłe zd., odebrano jej wychowawstwo klasy bo zupełnie sobie nie radziła.
- inna: nie potrfaiła pdoać co jest w statucie jej szkoły, nie wiedziała jak nazwać metody swojej pracy ( np. metaplan), rzucała zdania typu - aktywizacja? U mnie wszyscy są aktywni.
Jeśli jednak wpadniesz na jakąś "minę" w przepisach oświatowych i nie będziesz wiedzieć to powiedz, ze wiesz gdzie są drzwi do gabinetu pani dyr i jakby co to o spytaszsmiling smiley ( oparte na faktach). Najlepiej zapytać kogoś kto zdawał w ubiegłym roku o co pyta wizytator z prawa oswiatowego...Oni mają swoje ulubione pytania i zawsze je zadają - przynajmniej tak zauważyłamsmiling smiley Mają mniejszy wybór niz eksperci, bo pytają z przepisów.

Data: 19 lip 2006 - 21:02:08

Lizzy, dzieki wielkie smiling smiley
Już mi lepiej.

Data: 19 lip 2006 - 21:28:17

jak chcesz to prześlij mi autoprezentację na priv to rzucę okiemsmiling smiley , moze sie jakoś upewniszsmiling smiley,a le pamietaj - nie jestem wszechwiedząca.

Data: 19 lip 2006 - 22:26:41

super! dzięki smiling smiley

Data: 20 lip 2006 - 08:25:46

odesłałam. Bedzie dobrze

Data: 20 lip 2006 - 09:09:20

Lizzy,
jestem Ci tak wdzięczna, że nie wiem jak to powiedzieć/napisać smiling smiley
Może po prostu: Dziękujęsmiling smiley
Pozdrawiam

Data: 20 lip 2006 - 10:48:51

smiling smiley)))))))))))))))))))))))0

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2018 - 09:10:19

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.