AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
mgr + licencjat
Autor: śliwka (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2006 - 10:12:41

Mam magisterium z jednego przedmiotu, niedawno obroniłam licencjat z drugiego i wiem na pewno, że nie mam ani ochoty, ani pieniędzy, ani tyle siły woli, żeby robic magistra. Przez ostatnie 3 lata pracowałam na zgodzie kuratorium, teraz od września będę 'po legalu', ale zastanawiam się, jak będę miała płacone za ten drugi przedmiot? I jak traktowac ten licencjat - rozszerzenie kwalifikacji, podyplomowe, czy może jeszcze inaczej. Dodam, że pracuję w gimnazjum, a przedmioty są zbliżone. Czy w przyszłości moje godziny z drugiego przedmiotu będą mogły przejśc na kogoś z wyższym pełnym kierunkowym? Chyba pewniej się czułam przez ostatnie 3 lata, niż teraz, kiedy te koszmarne studia się skończyły wreszcie...

Re: mgr + licencjat
Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2006 - 10:44:36

Skoro masz licencjat i są godziny z tego przedmiotu to dyrektor może Cie zatrudnić albo na czas nieokreślony jesli tych godzin jest co najmniej 1/2 etatu albo na umowe okresową jesli godzin jest mniej niż 1/2 etatu. Tu bedzie płacone zgodnie z tabelą z pozycji 2 w zalezności od posiadanego topnia awansu...

Co do przedmiotu do, którego nie masz kwalifikacji to dyrektor będzie musiał dalej wystapić o zgodę KO i tu bedzie umowa okresowa z pensją stazysty ale z najniższej pozycji...

Data: 15 lip 2006 - 11:00:44

Jethro, kwalifikacje mam już do obu, więc moim zdaniem KO już się nie czepi, a awans robiłam na ten 'główny' , którego uczę normalnie. Czy muszę teraz zacząc staż na drugi? Czy staż jest na 'człowieka', czy na przedmiot? Przepraszam, że tak męczę, ale gdybym mogła uzyskac takie informacje od dyrekcji, to pewnie nie marudziłabym na tym formu w wakacyjną sobotę przed południem smiling smiley)))
I powtórzę jeszcze to pytanie - ' jak traktowac ten licencjat - rozszerzenie kwalifikacji, podyplomowe, czy może jeszcze inaczej.'
Pozdrawiam.

Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 15 lip 2006 - 11:55:52

Sorki źle przeczytałem :-))
Jasne, że KO się nie czepi. Staż robisz TY a nie przedmiot a kończąc licencjat uzyskałas kwalifikacje do nauczania drugiego przedmiotu czyli rozszerzyłaś

Data: 15 lip 2006 - 12:05:28

Jethro, jesteś WIELKI. Dam ci znac, kiedy będzie konkurs na dyrektora mojej szkoły smiling smiley). Dzięki serdeczne.

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2018 - 09:16:39

Autor: melvina (IP zapamiętane)
Data: 02 cze 2018 - 22:21:56

Autor: sendok (IP zapamiętane)
Data: 02 cze 2018 - 22:41:41

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.