AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
KWALIFIKACJE ANGLISTY
Autor: Agast 22 (IP zapamiętane)
Data: 26 kwi 2006 - 07:56:49

Zwracam się z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie dotyczące moich kwalifikacji.Otóż pracuję w szkole ponadgimnazjalnej od 8 lat, posiadam dyplom ukończenia Nauczycielskiego Kolegium Językowego o specjalności język angielski bez tytułu licencjata.Ukończyłam również studia magisterskie uzupełniające na wydziale pedagogicznym o kierunku dydaktyka języków obcych( w momencie przyjmowania się na te studia nie był wymagany licencjat, dlatego go nie robiłam), jestem nauczycielem mianowanym i obecnie kończę staż na nauczyciela dyplomowanego.W świetle obowiązujących przepisów wydaje mi się, że mam, kwalifikacje do nauczania języka angielskiego (kolegium), ale czy oby z całą pewnością, bo nie mam licencjata.Nikt do tej pory nie kwestionował moich kwalifikacji, ale boję się , że jednak stracę pracę po 31.08.2006, bo nie jestem pewna czy kolegium bez licencjata, ale z mgr z dydaktyki są w moim przypadku wystarczającymi kwalifikacjami.Bardzo proszę o jednoznaczną odpowiedź, bo interpretacja rozporządzenia MENis jest różnorodna.
Z góry serdecznie dziękuję

Re: KWALIFIKACJE ANGLISTY
Autor: obca (IP zapamiętane)
Data: 26 kwi 2006 - 18:22:36

wątek był już niżej komentowany

Data: 27 kwi 2006 - 06:50:13

Wcale z nich jasno nie wynika sad smiley, bo interpretacje są różne.Jeśli nie ma nic w rozporządzeniu o licencjacie, to znaczy, że mam przestać się zamartwiać?Czy może dla ministerstwa "dyplom kolegium to licencjat"?sama juz nie wiem dlatego pytam.

Autor: Kasia (IP zapamiętane)
Data: 27 kwi 2006 - 21:29:33

musisz zdać egzamin licencjacki lub certyfikat. Nie masz kwalifikacji ze znajomości języka.

Autor: Agast22 (IP zapamiętane)
Data: 28 kwi 2006 - 11:22:17

Jak to nie mam?tzn, że dyplom kolegium mogę wyrzucić do kosza?a po co certyfikaty, skoro one były w ramach tak jakby kolegium?tzn , ze ktoś kto ma tylko certyfikaty moze, a ja nie?

Autor: Kasia (IP zapamiętane)
Data: 28 kwi 2006 - 14:06:24

Nie rozumiem, jak mogłaś skończyć kolegium i nie mieć tytułu licencjata! Zrezygnowałaś z samego egzaminu, czy co?

Data: 28 kwi 2006 - 14:55:23

W kolegiach jest tak , że broni się pracę dyplomową ,a potem zdaje się jeszcze dodatkowo na uczelni, pod patronatem której jest owe kolegium, egzamin licencjacki za dodatkową opłatą np. 500 złotych, licencjat daje możliwość kontynuowania edukacji na mgr, ale ja znalazłam uczelnię gdzie nie był owy licencjat wymagany. Ale to już nieistotne, bo właśnie dostałam pismo z kuratorium , że jak najbardziej mam pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w mojej szkole, bo ludzie po kolegium są traktowni inaczej niż np. wuefiści.Wreszcie mogę spać spokojnie.smiling smiley

Autor: rosse (IP zapamiętane)
Data: 01 sie 2020 - 03:39:00

Autor: sendok (IP zapamiętane)
Data: 20 sie 2020 - 02:45:56

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.