AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5
Re: doświadczeni, zasłużeni, w słusznym wieku
Autor: Izabela (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 08:02:46

Co Ty, młoda, w kółko z tym WC?
Mówimy o wieku emerytalnym, nie o późnej starości.

Autor: oko (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 10:33:23

Myślę, że młoda jest na tyle młoda, że dla niej (jak już ktoś trafnie spostrzegł) osoby 50-, 60- i 70 - letnie nie różnią się niczym od siebie i wszyscy nadają się do szpitala geriatrycznego. Ale rzeczywiście młodość to cecha ulotna, więc życie zweryfikuje u niej te oceny. Oby nie było to bolesne doświadczenie.
Dajmy sobie spokój z tłumaczeniem istoty rzeczy osobom agato- i młodopodobnym, bo to naprawdę nie ma sensu. Groch o ścianę... A krótka analiza wypowiedzi w tym wątku pokazuje, która opcja przeważa.
I do Agaty - na koniec... Nie powtarzaj, że Ty nikogo nie obrażasz, nie oceniasz itp., bo już rozpoczynając ten wątek i pisząc słowa "mimo tego,że mogą odejść na zasłużoną emeryturę, są dyplomowani, mają ustawione dzieci i wszystko, co im potrzebne, nie robią tego, bo będzie im się "nudziło" w domu, a ktoś (przez tego "kogoś" rozumiem np. siebie) może stracić pracę, choć ma na utrzymaniu małe dziecko i kończy właśnie awans na mianowanego" dokonałaś oceny postępowania tych osób. Pewnie oczekiwałaś współczucia, potwierdzenia Twoich ocen, ale... stało się inaczej. Pozdrawiam

Autor: biolożka (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 14:43:10

Moje dzieci uczą "starzy": są w porządku, cenię ich a dzieci wiele umieją. Sama jestem młoda i mam wiele pokory wobec nauczania, bo do tego co umiem potzrebuję doświadczenia. "Starzy" pomagają mi na każdym kroku, służą radą, materiałami. I wstyd mi za przedmówczynie - prawdopodobnie przeciętne, pełne pretensji do świata , że się nimi nie zachwyca i nie usuwa z drogi przeszkód ("starych"). Ciekawe co myślą o swoich rodzicach?

Autor: pomysłowy (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 14:59:23

Proponuję młoda i Agata, żeby potem usunąć wszystkich dyrektorów którzy stoją wam na drodze, potem upierdliwych rodziców, a w końcu ...uczniów jeśli popsuja wam plany życiowe, a potem ....same bedziecie wiedziec kogo....

Autor: ju (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 16:01:26

Cenię starszych nauczycieli za ich opanowanie, często wysoką klasę, jakiej brakuje młodym, wielką wiedzę, doświadczenie w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
Ale jakoś trudno mi się pogodzić z tym, że u nas starsi nauczyciele pracują na 1/2, 1/3, 1/4 etatu, bo... dyrekcja wykorzystuje ich do popierania swoich pomysłów, planów. To oni, na kawie w pokoju dyrektora, podejmują ważne dla szkoły decyzje i sieją ferment w pokoju nauczycielskim.
Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi o "blokowanie miejsc" ani nic z tych rzeczy. Chodzi o pewien "klan", który od 20 lat wzajemnie się adoruje, który jest hamulcem dla rozwoju szkoły.
Być może mam po prostu pecha...

Autor: młoda (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 16:09:48

odnoszę wrażenie, że kazdy, kto w zawodzie pracuje X lat jest świetny, znakomity, a młoda kadra jest beznadziejna.

Czy osoby rozpoczynajace pracę kilkadziesiąt lat temu były w tym momencie równie fatalni, jak młoda kadra? Czy tylko lata praktyki doprowadziły do tego, ze są dobrymi nauczycielami nie do zastąpienia przez nikogo? Czy oznacza to, że na początku swojej kariery zyciowej pracowali falatnie, a teraz w wieku emerytalnym są najbardziej produktywni?

Autor: Grażyna (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 17:12:45

Jeśli stara kadra jest dobra, doświadczona i chce pracować to , młoda, nie musisz jej zastępować. Im też nikt nie robił miejsca, po prostu powoli włączali się do zawodu. Współistnienie wszystkich pokoleń jest konieczne dla normalności i u nas i na świecie. Im szybciej się z tym pogodzisz tym sensowniej zaczniesz swoją karierę.

Autor: TOMASZ (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 18:30:37

dla młodej

Ty płaczesz, dziewczę? Łez twoich szkoda,
Na te łzy gorzkie jeszcześ za młoda.

Otrzyj swe oczy:
Świat tak uroczy,
Na niebie jasna pogoda!
Wszak najpiękniejsze z wszystkich niebianek -
Młodość i wiosna wiją ci wianek...

-A ty w łzach przecie,
Niedobre dziecię,
Jak chmurny maja poranek?

Jakaż to boleść czoło ci chmurzy?
Możeś się pączkiem ukłuła róży?

Lub pragniesz skrycie
Gwiazdki w błękicie
I nie chcesz czekać już dłużej?
Może ci wietrzyk przyniósł majowy
Szept podsłuchanej kwiatów rozmowy?...

Utul się w żalu,
Na ust koralu
Niech uśmiech zabłyśnie nowy!
Możeś na kogo dziś się zgniewała,
I stąd ta chmurka przebiegła mała?

Chmurka się zmieni
W siatkę promieni
I tęczą będzie jaśniała.
Choćby cię większa dotknęła strata,
Przyszłość dla ciebie w uśmiech bogata...

Prędko się zgoi
Ból w piersi twojej,
Łzy schowaj na dalsze lata!

Autor: Agata (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 20:21:09

oko! Na szczęście znalazłam tu wiele sensownych wypowiedzi, nawet jeśli nie do końca zgodne są z moim zdaniem. Większość wpisów to jakieś oceny, bo inaczej się nie da. Ty też oceniasz, pisząc i "wiedząc", o co mi chodziło. Jakoś nie czuję się obrażona. Forum jest chyba właśnie po to, żeby rozmawiać, więc również wyrażać własne poglądy. Moje są takie, Twoje inne. Nie na współczuciu mi zależy, a na wymianie poglądów i wszystkim, którzy racjonalnie podeszli do sprawy (większość), bardzo dziękuję.

Autor: Alex (IP zapamiętane)
Data: 07 kwi 2006 - 23:11:14

młoda i Agata! dziewczyny , czy wy naprwdę jesteście nauczycielkami? Wszyscy kiedyś tez bedziemy starsi i starzy?młoda, co to znaczy: " nauczyciel , który się sznuje, wie kiedy zejść ze sceny?"Nauczyciel , zawsze się szanuję!!!!!!!
Taki jest nasz zawód, że każdy nauczyciel musi dbać o swój wizerunek, więc nie rozumiem, co miałaś na myśli , mowiąc o szanowaniu się?Młoda, komu ty dziś chcesz zainponować dwoma fakultetami, każdy z nas ma minimum dwa, trzy kierumki studiów pokończone.A w ogóle, to jaki sens jest tej dyskusji?

Autor: Grażyna (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2006 - 11:13:45

Niech sobie młoda i Agata pozostaną przy swoich chorych marzeniach, że na widok ich kwlifikacji i młodzieńczego zdrowia ( czytaj: rzadziej chodzą do WC) wszyscy się rozstąpią, zrobią miejsce, zachwycą się. W społeczeństwie żyją dzieci, nastolatki, młodzi, w średnim wieku, starsi, starzy, staruszkowie. I tak będzie. A przede wszystkim mądrzy i głupi bez względu na wiek. Zamyknijmy dyskusję bo ona jest dla wielu z nas przykra - zarówno dla starych dobrych nauczycieli jak i mądrych młodych.

Autor: przerażona (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2006 - 13:06:56

jestem przerażona tym co tu czytam. dwa lata temu odeszłam z zawodu własnie po to zeby mlody czlowiek nie stracil pracy. bylo mi bardzo ciężko przyzwyczaić się do nowego życia. teraz najciężej jest we wrześniu. nie żałuję tego co zrobiłam a nawet jestem z siebie dumna. wolę zeby ktoś mnie blogoslawił niz przeklinał. Piotr stał się moim przyjacielem odwiedza mnie i stale dziekuje a najważniejsze że on jako nauczyciel się rozwija. często odwiedzam szkołę czasem nawet pomagam jak mogę. byłam dobrym belfrem ale w pewnym wieku trzeba pogodzić sie z faktem ze młodzi mają wiecej energii i wcale nie są tacy fatalni jak tu niektórzy chcą dowieść. wyobraźmy sobie siebie w ich wieku. my mamy prawa i oni też. mlodzi! nie wpadajcie w panike roboty jest dużo a starzy nie tacy znowu bez sumienia. nie zapomnijcie tylko za te dziesiąt lat jak to bylo.

Autor: elka (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2006 - 20:05:57

Przerażona, a nie przyszło Ci do głowy, że juz za rok nie będzie wcześniejszych emerytur?
I w świetle tego po co te Twoje wywody o godzeniu się z faktem i o sumieniu?

Autor: przerażona (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2006 - 21:50:53

jak dobrze zrozumialam o co tutaj chodzilo Agacie, to chyba o panią w wieku 65 lat. no nie wiem może coś przeoczyłam. czy Twoim zdaniem to wcześniejsza emerytura? jesli uważacie ze błogosławieństwem jest pracować i to w pełni sil do 80 to macie prawo. zdrowia i braku wyrzutów sumienia życze. a młodzi niech sie lepiej przekwalifikują bo sie nie doczekają. niech jadą za granice sprzątać albo coś podobnego i bedziemy się wtedy dalej zastanawiać dlaczego tak sie dzieje.
pozdrawiam

Autor: koma (IP zapamiętane)
Data: 08 kwi 2006 - 22:14:17

Nie dzieje sie tak dlatego, że starzy sa złośliwi. Dzieje sie z tego powodu, że emerytura jest GROSZOWA!

Może te złosliwości należałoby skierować w inną stronę?

Autor: Zofia (IP zapamiętane)
Data: 09 kwi 2006 - 11:22:22

Tak, koma, chodzi o groszową emeryturę. Jako dyplomowany nauczyciel dostaję około 1900 zł. Wstepnie obliczono mi wymiar emerytury na ..uwaga - 1 047 zł. Mam 49 lat - to co, nie warto zostać? Co roku mniej o 12 x ok.700 zł? Nie liczę nagród, które co rok-dwa dostaję (po ok. 1500 zł). Dzieci ustawione? Mają po 21 i 24 lata - ledwie zaczynają dorosłe życie.
Złośliwości pod adresem starych mogących skorzystac ze wczesniejszej są skiertowane pod niewłaściwy adres. To państwo doprowadziło,że osoby z 2-3 fakultetami dorobiły się na nauczycielstwie jak ja. Ale dodam, że bardzo lubię swoją pracę i chyba coś tam w zawodzie osiągnęłam. Nie chciałam, żeby to tak zabrzmiało, bo jestem pogodnym człowiekiem mającym skromne wymagania od życia, ale bezmyślne słowa odbieram z przykrością.

pytanie
Autor: Natalia (IP zapamiętane)
Data: 26 cze 2006 - 08:17:32

czy ktoś mi moze powiedzieć czy jak mam pól roku stażu i pół roku pracy to czy dostane kuroniówke..??

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2018 - 09:30:03

Autor: tracywyvern (IP zapamiętane)
Data: 01 cze 2018 - 16:09:15

Autor: sendok (IP zapamiętane)
Data: 01 cze 2018 - 20:21:56

Idˇ do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.