AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idˇ do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 3 z 5
Re: doświadczeni, zasłużeni, w słusznym wieku
Autor: ela (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 15:50:36

Jestem zdruzgotana! Skąd w tej młodzieży tyle agresji? Nie powinnam dziwić się niczemu, ale skoro nauczyciel(ambitny? -więc kulturalny, stateczny i ...) wygłasza takie opinie, to czy mozemy dziwić się uczniom? Przykład niestety idzie z góry!

Autor: Lizzy (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 16:13:25

do mmm - to chyba najmądżejsza wypowiedź dotycząca omawianego tematu. Wśród starych nauczycieli są i dobrzy i źli. Wśród młodych tak samo. To, ze źli są zatrudniani tow ina systemu. Dyrektor jest ;panem i wadcą" wystarczy znajomy lub ktoś z ekipy, a zły młody/stary n-l zostanie, a dobry nieważne czy młody czy stary wyleci. Zastanawiam się, dlaczego źli nauczyciele pracują nadal? Zoja podała taki przykład, u niej kilka nie nadaje się do zawodu. Jak przeszły staże? Jak otrzymały pozytywne opinie? I tu jest chyba problem. Wydawało mi sie, ze system awansu odrzuci tych, którzy do szkoły przychodzą wietrzyć ciuchy, albo zaklepać sobie ZUS. Znam kilka takich przypadków, ale...zasadniczo system po prostu nie działa. Poza tym władze powinny sie zastanowić nad sytuacja jak sie wytwarza. wrteszcie, po latach jest szansa, aby z uwagi na niz tworzyć klasy 16-20 osobowe. Jak by sie tam wspaniale uczyło! Nauczyciele mieliby pracę, uczniowie dobre warunki do nauki. Ale... Brak pieniędzy.I to mnie najbardziej przeraża.

Autor: Izabela (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 16:15:02

Spokojnie, parę lat popracuje i też trafi na geraitrię;-)

"młoda" - młodość to bardzo nietrwała cecha, lepiej się nieprzyzwyczajaj!

Autor: Lizzy (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 16:16:37

modość to wada, której łatwo się pozbywamy...

Autor: koma (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 18:07:54

młoda napisała:
"koma - masz pecha, bo mam skonczone 2 fakulety, znam świetnie 2 języki obce i nie mam zamairu do końca zycia pracować w szkole. Pracuje tam, bo to lubię i sprawia mi to przyjemność."

1. twoje wykształcenie akurat nie jest moim pechem smiling smiley)
2. twoje 2 fakultety i 2 języki zajęły Ci za duzo czasu - mogłaś go więcej poświęcić na podręczniki dobrego wychowania, skoro dom Ci tego nie zagwarantował.

Mówienie o starszych ludziach:
"niektórzy pracują dopóki mogą utrzymać kredę i mocz"
"Szkoła to nie szpital geriatryczny..."

- dyskwalifikuje Cię w 100%. Naprawdę szkoda, że jesteś nauczycielką.

Autor: Mery (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 19:34:18

Ja na szczęście nie mam problemu ze zwolnieniem jest dla mnie etat /i to już od 16 lat / - ale czytając te posty przeraża mnie "walka o byt" i to za wszelką cenę - myślę ,że wybierając ten zawód jednocześnie 'świadomie"godzimy sie na coraz gorsze warunki /bez widoków na lepsze /-które rzucają nam coraz więcej kłód pod nogi a my ratujemy się i za wszelką cenę chcemy przetrwać .....!!!!

Autor: Agata (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 19:46:36

Tak się składa, że ja też prowadzę teatr amatorski, wydaję gazetkę szkolną, prowadzę warsztaty, organizuję imprezy kulturalne na terenie szkoły, gminy, powiatu. Chyba nieźle mi to idzie, bo zdobywamy nagrody. nie wiem, z jakich powodów moja koleżanka nie robi tego i z tego co wiem, nie robiła wcześniej. Chyba dlatego, że nikt u nas za to nie płaci, ale to oczywiście moja opinia.

Data: 06 kwi 2006 - 19:53:34

Agato, rozumiem Twoją determinację, a może stań do konkursu na dyrektora, wtedy to Ty będziesz decydowała, kogo zatrudnić.
Mówię całkiem serio,dlaczego masz nie sprobować?

Data: 06 kwi 2006 - 20:07:18

Mam za mało lat pracy, mianowana będę (jak dobrze pojdzie) dopiero w te wakacje, moją pasją jest wszelka praca z młodzieżą, nie nadawałabym się na kierownicze stanowisko. To nie dla mnie. Moim zdaniem dyrektorem powinien być człowiek, który zna się na wielu sprawach ( wiem, że nie zawsze to tak wygląda), a ja siebie za taką osobę nie uważam, a nie lubię kaleczyć rzemiosła. Jak już coś robię, to staram się, żeby było na najlepszym poziomie, więc nawet gdyby była taka możliwość (zostania dyrektorem), nie odważyłabym się nawet o tym myśleć.

Autor: gosc (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 20:10:33

Ciekawe, co Agata powie kilka lat przed emeryturą (będzie miała 60 lat), gdy młody kolega z pracy mruknie na jej widok : "ta jeszcze trzyma mocz i kredę?"

Autor: biolożka (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 20:11:44

Czemu ja ci nie wierzę, Agata ...

Data: 06 kwi 2006 - 20:20:16

Gościu! Nie przypisuj mi słów, których nie napisałam. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem. Nie obraziłam tu nikogo.
Biolożko! To faktycznie ciekawe. Czyżbyś nie ufała ludziom.

Autor: Megi (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 20:43:51

Przerażające. U nas też jest taka jedna młoda. Ryczy na cały pokój nauczycielski. Dzis akurat przywitała dyrektora "O, Panie dyrektorze , czy Pan wie..." A on na to -" Najpierw dzień dobry , Pani Ewelino". Jest pewnie w wieku jej ojca. Znam go od ponad 20 lat i ZAWSZE mówimy sobie " dzień dobry" , choć jesteśmy po imieniu. Sądzę, że ta nasza Ewelincia też by niejednej z nas podstawiła nogę. Tak sądzę, czytając Agatę i Młodą.Bo nigdy nie myślałam ,że mogę być niewygodna w szkole.
Nauczyciel powinien też przechodzić kurs dobrych manier.

Autor: xxx (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 21:27:08

Podstawiających nogę to jednak więcej jest "starych". jestem stary ale lubie młode młodych też bo są otwarci i nie mają zakodowane że dla własnego interesu nosi się koniaki...

Data: 06 kwi 2006 - 22:01:35

...koniaki? Myślałam,ze ten trunek zarezerwowany jest tylko dla lekarzy? Czego to się człowiek nie uczy całe życie?

Autor: młoda (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 22:13:21

koma a moze ja nie jestem tylko nauczycielem.....

umiejetność pracy, to róznież umiejetnosc odejścia z pracy w dobrym momencie. wtedy kiedy człowiekowi się wiedza nie miesza (a dziej sie tak), kiedy człowiek nie narzeka na wszelkie mozliwe dolegliwosci, gdy nie jest pośmiewiskiem wsród młodych, nie nosi cichów na lewą stronę, nie gubi drogi do kalsy, nie musi wychodzić do WC, co 15 minut.
Nauczyciel, który się szanuje, wie, kiedy zejsc ze sceny z honorem i podniesioną głową, a nie szurając papuckami ....

Autor: Majka (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 22:15:27

Oj, jacy ci młodzi niewychowani!!! Kto ich tak źle wychował? Jacy wredni! Ciekawe od kogo się uczyli i np. tu uczą.

Autor: Basia (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 22:27:36

Majko nie wszyscy, na szczescie ;-)))

Autor: elka (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 22:52:03

Majka: "Oj, jacy ci młodzi niewychowani!!! Kto ich tak źle wychował?" -jak to kto??? RODZICE!!! Czyżby Ciebie wychowywali wirtualni nauczyciele?- ale to też wina tych wymienionych wczesniej. Proszę, nie dokopuj swoim rodzicom, należy im się odrobina szacunku chyba?

Autor: koma (IP zapamiętane)
Data: 06 kwi 2006 - 23:12:17

młoda, to może inaczej: skoro wymaga się od innych, powinno wymagać się tez od siebie - a nawet przede wszystkim.

Myślę, że dalsza rozmowa nie ma sensu.

Idˇ do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 3 z 5

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.