Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Joanna Warczak
Język polski, Scenariusze

Scenaiursz lekcji języka polskiego dla klasy IV szkoły podstawowej "Moja ojczyzna, mój dom"

- n +

Moja ojczyzna, mój dom. H. Cieszkowska - "Mała ojczyzna Jana Pawła II".

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO - KLASA IV

2h

Cele lekcji:
- uczeń zna i rozumie treść tekstu
- wie, kim jest Jan Paweł II
- rozumie pojęcie - "mała ojczyzna"
- potrafi wskazać na mapie "małą ojczyznę" Jana Pawła II i swoją
- umie zaprojektować plakat
- potrafi zredagować notatkę

Cel wychowawczy: wyrabianie szacunku do kraju i własnego regionu.

Metody: dyskusja dydaktyczna, zajęć praktycznych, ćwiczenia redakcyjne.

Środki dydaktyczne: fotografie, albumy, mapa Polski, tekst "Mała ojczyzna Jana Pawła II", kredki, arkusze papieru pakowego.
Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna.

PRZEBIEG LEKCJI

I - Wprowadzenie

1. Uczniowie oglądają wystawkę fotografii i albumy poświęcone Janowi Pawłowi II.
2. Dzielą się wrażeniami po obejrzeniu wystawy.

II - Część właściwa.

1. Poznanie tekstu H. Cieszkowskiej - "Mała ojczyzna Jana Pawła II".
Uczniowie w oparciu o tekst zbierają wiadomości na temat Papieża.

2. Praca z mapą.
Uczniowie wskazują i przypinają białe gwiazdki w miejscach, w których żył i najchętniej
przebywa Jan Paweł II w czasie swoich wizyt w Polsce.
Odczytują na mapie nazwę "małej ojczyzny" Jana Pawła II.

3. Zapis tematu lekcji.

4. Dyskusja na temat "małej ojczyzny" uczniów.
Uczniowie dyskutują na temat swojego regionu. Podkreślają zalety turystyczne regionu.

5. Projekt plakatu.

Uczniowie w IV grupach wykonują projekt plakatu promujący uroki ziemi mazurskiej.
Wspólna ocena prac.

III - Zakończenie.

1. Ćwiczenia redakcyjne.
Wspólne redagowanie notatki związanej z tematem lekcji.
Ocena aktywności uczniów.

IV - Ewaluacja.
Na "termometrze uczuć" zaznacz stopień zadowolenia z lekcji.
Obok napisz, czego nauczyłeś się na dzisiejszej lekcji.

Opracowanie: Jolanta Warczak

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 2161
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014