Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Maria Łacina
Zajęcia zintegrowane, Scenariusze

Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym - zajęcia z udziałem zaproszonych dzieci 5 i 6-letnich oraz ich rodziców

- n +

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU
Zajęcia z udziałem dzieci 5, 6-letnich i ich rodziców w dniu 21 marca 2003 r

Temat: Witamy i zapraszamy do wspólnej zabawy.

Cel ogólny:
- Zapraszamy młodych kolegów do nauki w naszej szkole.
- Stworzenie sytuacji do aktywnego uczestnictwa dzieci w wspólnej zabawie.
- Integrowanie przybyłych dzieci z uczniami klasy zerowej i pierwszej.

Cele szczegółowe:
- Dziecko uczestniczy we wspólnej zabawie z kolegami.
- Potrafi zaśpiewać piosenki okolicznościowe
- Dziecko recytuje wiersze.
- Naśladuje w zabawie ruchy wykonywane przez innych
- Bierze udział w inscenizacji " Czerwonego Kapturka"
- Rozwiązuje zagadki słowne.
- Odczuwa radość ze wspólnej zabawy.
- Wymieni zwiastuny wiosny.
- Bierze udział w obrzędzie palenia symbolu zimy- Marzanny

Metody:
czynnościowe - zadania stawiane do wykonania
słowne - recytacja wierszy, rozmowa
oglądowe - pokaz

Forma: zajęcie z wszystkimi dziećmi

Środki dydaktyczne: Dekoracja do inscenizacji Czerwonego Kapturka, stroje niezbędne do przedstawienia, kukła Marzanny, kroniki, upominki dla dzieci


Przebieg:

1. Powitanie rodziców i dzieci, które po raz pierwszy odwiedziły przedszkole i zaproszenie do wspólnej zabawy.

2. Zaprezentowanie przez dzieci klas 0- I przedstawienia pt. " Czerwony Kapturek".

3. Wspólna zabawa w kole ( integracja dzieci):
- przedstawianie się: Jestem.........
- zabawa ruchowa pt. Wyścigi konne
(dzieci słuchają opowieści prowadzącego o wyścigach konnych, naśladują dźwięki i ruchy przez niego wykonywane:
"Szykujemy się do wyścigów" - uderzamy rytmicznie rękoma o uda.
Konie przydeptują - wolne uderzenia
Start - ruszamy szybko - szybsze uderzenie
Nagle pojawia się przeszkoda - łup, tup - uderzenia z podskokiem
Uwaga szuwary - szszsz - ręce we włosach
Błotko - klepiemy się po policzkach
Mosteczek - uderzmy pięściami w klatkę piersiową
Panie na widowni krzyczą - aaaaaa
Panowie z lornetkami (z rąk robimy lornetki) - uuuuuuu
Dzieci krzyczą - "chcemy balonika" - równoczesne uderzanie o uda
Zbliżamy się do mety - szybkie uderzenia - Jest ( radosny okrzyk).
- Piosenka Gość z Afryki śpiewana przez dzieci z oddziału zerowego i za ich przykładem pokazywana przez inne dzieci:
1. Dziś z Afryki ma przyjechać do nas gość- hip, hop (kciuki za ramiona)
2. Gość przyjedzie samochodem marki Fiat - ti, ti (naśladujemy naciskanie klaksonu)
3. Smaczne frytki jeść będziemy cały dzień - mniam, mniam ( głaskamy brzuszek)
4. Coca cole pić będziemy cała noc - gul, gul ( udajemy picie napoju)
5. I prosiaka upieczemy sobie też - kwi, kwi
6. Szybką czacze zatańczymy sobie też - cza, cza cza
7. Lecz z Afryki nie przyjechał do nas gość- łe....
- Zabawa w Ojca Wirgiliusz

4. Wspólny poczęstunek- odpoczynek przy herbatce i ciastku

5. Oglądanie naszych kronik - dzielenie się wrażeniami szkolnymi

6. Rozmowa na temat pory roku Wiosny
- Od kiedy zaczyna się pora roku wiosna?
- Po czym można poznać, że zbliża się pora roku wiosna?

7. Śpiewanie piosenek o wiośnie przez dzieci z klasy "O"
- śpiewanie dowolnych piosenek przez chętne dzieci

8. Rozwiązywanie zagadek związanych z wiosną:
a) Rosną sobie rosną bardzo wczesną wiosną,
Radość dla Beatki, to są pierwsze...........( kwiatki)
b) Jeszcze śpi wszystko co żyje, jeszcze nic nie rośnie,
A on śmiało śnieg przebije - powie nam o wiośnie (przebiśnieg)
c) Mleczka nie piją, myszek nie jedzą,
Te bure kotki..... co na drzewie siedzą ( kotki wierzbowe)

9. Powitanie Marzanny symbolu Zimy:
- omówienie zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy
- wyjście przed przedszkole i wspólne spalenie kukły

10. Zwiedzanie budynków szkoły

11. Wręczenie dzieciom skromnych upominków na pamiątkę wspólnej zabawy.

12. Pożegnanie dzieci i rodziców.

Opracowanie: Maria Łacina

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 3097
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014