AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Maria Baut
Informatyka, Scenariusze

Wykonanie kartki z Zielonej Góry - scenariusz

- n +

Wykonanie kartki Zielonej Góry

Szkoła: podstawowa
Przedmiot: informatyka
Etap edukacyjny: II
Klasa: V
Dział: Rysowanie i malowanie
Temat: Wykonanie kartki Zielonej Góry
Liczba godzin godzin: 1 x 45 minut

Cel ogólny:
- poznanie narzędzi do rysowania i malowania

Cele operacyjne:
- uczeń poznaje narzędzia w programie PAINT
- planuje pracę na ekranie
- operuje kolorem
- wykonuje ilustrację na zadany temat
- dba o estetykę pracy
- dokonuje zmiany w gotowej pracy
- zapisuje pracę na dysku
- używa słownictwa informatycznego

Uwarunkowania:
- uczeń zna program PAINT

Metody:
- pogadanka
- pokaz
- ćwiczenia praktyczne

Środki dydaktyczne:
- zestaw komputerowy
- tablica magnetyczna
- tablica bezpyłowa
- obrazki i kartki z Zielonej Góry

Przebieg zajęć:
Czynności nauczyciela
  1. powitanie i sprawdzenie obecności
  2. Na poprzednich zajęciach poznawaliśmy ciekawe miejsca w naszym mieście, pisaliśmy o tym notatkę oraz redagowaliśmy tekst do gazetki szkolnej .Dzisiaj za pomocą komputera oraz specjalnego programu PAINT narysujemy kartkę z Zielonej Góry
  3. Podaje uczniom temat lekcji
  4. Po włączeniu komputera będziemy pracować w znanym wam już programie PAINT
  5. Proszę włączyć komputery oraz odpowiedni program
  6. Kontroluje poprawność włączania programu
  7. Na jednym z komputerów nauczyciel przypomina narzędzia przybornika służące do rysowania i malowania oraz możliwość usunięcia pomyłek za pomocą gumki lub polecenia Edycja- Cofnij
  8. Wykorzystując wiedzę zdobytą na poprzednich zajęciach oraz obrazki, widokówki i zdjęcia Zielonej Góry wiszące na tablicy magnetycznej proszę narysować obrazek naszego miasta. Może to być obrazek o dowolnej treści: zabytki, pejzaż, kościół.
  9. W czasie pracy kontroluje przebieg zajęć, pomaga w indywidualnych przypadkach, zwraca uwagę na poprawne słownictwo
  10. Po skończeniu malowania nauczyciel przypomina poprawnym zapisaniu swojej pracy na dysku tak jak uczyliśmy się na poprzednich zajęciach
  11. Nauczyciel wraz z uczniami dokonuje oceny prac, biorąc pod uwagę nie tylko zdolności plastyczne lecz umiejętność korzystania z przybornika operowanie kolorami, poprawność rozmieszczenia na ekranie, estetykę pracy oraz poprawne zapisanie na dysku C
  12. Proszę prawidłowo zamknąć program oraz komputer
  13. Pożegnanie klasy
Czynności ucznia
  1. Uczniowie odpowiadają
  2. Uczniowie słuchają, zadają pytania, uzupełniają wypowiedź nauczyciela
  3. Zapisują temat w zeszytach
  4. Uczniowie uruchamiają komputery oraz program PAINT
  5. Uczniowie obserwują
  6. Pracują, operują kolorami, dokonują poprawek i zmian w rysunkach
  7. Jeśli zachodzi potrzeba zadają pytania
  8. Zapisują pracę na dysku C
  9. Uczniowie chętnie uczestniczą w tego typie ocenianiu
  10. Wykonują polecenie
  11. Odpowiadają na pożegnanie

Opracowanie: Maria Baut
nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 6
w Zielonej Górze

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 1348


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.