AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Małgorzata Pokornowska-Konopka
Informatyka, Scenariusze

Wykorzystanie możliwości Ms Front Page do budowy strony witryny o Zduńskiej Woli w dwóch językach: polski i angielski - scenariusz lekcji

- n +

Wykorzystanie możliwości Ms Front Page do budowy strony witryny o Zduńskiej Woli w dwóch językach: polski i angielski - scenariusz lekcji

Cal główny lekcji Opanowanie podstaw tworzenia stron internetowych
Dział Podstawy tworzenia stron
Temat lekcji Wykorzystanie możliwości Ms. FrontPage do budowy strony witryny o Zduńskiej Woli w dwóch językach: polski i angielski
Cel wynikający z zadań ogólnych szkoły - Wszechstronne przygotowanie młodzieży w zakresie stosowania technologii informacyjnej
- Umiejętność korelacji przedmiotów (informatyka i angielski)
Cel wynikający z podstawy programowej kształcenia ogólnego Zdolność do samodzielnego korzystania z komputera dla realizacji celów poznawczych
Cele operacyjne - Uczeń umie sklasyfikować narzędzia do tworzenia stron WWW
- Zna podstawowe funkcje edycyjne w edytorze html
- Potrafi wyszukać i selekcjonować potrzebny materiał na stronę WWW
- Planuje układ strony na konkretny temat
- Potrafi przetłumaczyć na język angielski treści zawarte na swojej stronie
- Potrafi opublikować stronę w Internecie lub Intranecie
Metody i techniki używane na lekcji rozmowa, wyjaśnienie, pokaz, praca indywidualna
Materiał pomocniczy karty pracy, słownik angielski, Internet, zgromadzone foldery, zdjęcia
Czas 2 * 45'
Przebieg lekcji:
1) Uczniowie przypominają sobie funkcje Ms. FrontPage poznane na poprzedniej lekcji.
a) Trzy widoki (zakładki) strony
b) format czcionki, wpisywanie, poprawiane tekstu, zapamiętywanie pliku
c) tworzenie hiperłączy
d) wstawianie obiektów i ich formatowanie
e) wstawianie animacji
2) Zgromadzenie odpowiednich treści na stronę o Zduńskiej Woli (przyniesione foldery, Internet)
a) Skanowanie przyniesionych zdjęć, folderów o Zduńskiej Woli
b) Wybranie odpowiednich treści ze stron WWW o Zduńskiej Woli publikowanych w Internecie. (http://www.zdunskawola.pl, http://www.powiaty.com.pl/zdunskawola/default.htm )
c) Własne treści.
3) Zaplanowanie formy swojej strony uwzględniając zgromadzone materiały oraz własną wiedzę i umiejętności w zakresie budowy stron WWW.
4) Publikacja swojej pracy w szkolnym Intranecie oraz ocena strony na forum grupy.
5) Praca domowa - będąca wprowadzeniem do następnej lekcji.

Zadanie do wykonania.
1. Zbuduj witrynę www o Zduńskiej Woli - krótko.
2. Witryna zawierać ma 2 strony www (lub więcej) połączone ze sobą hiperłączami.
Strona główna ma nazywać się index.htm. Całość plików w katalogu STRONA na dysku H:.
3. Zaprojektuj witrynę tak aby napisany tekst był przejrzysty (dobrane tło).
4. Tekst musi być napisany w dwóch językach: polskim i angielskim.
5. Witryna zawiera stosowne ilustracje.

Wskaźniki świadczące o opanowaniu przez uczniów celi operacyjnych
1) Uczeń wybrał do budowy strony odpowiednie narzędzie programistyczne.
2) Wybrał odpowiednie informacje do opublikowania na tej stronie.
3) Zaprojektował stronę przejrzyście bez zbędnych ozdobników, które mogą zaburzyć przekaz informacji.
4) Wykorzystał możliwie wszystkie poznane funkcje edytora html.
5) Zawarte treści są w dwóch językach: polskim i angielskim.
6) Samodzielnie opublikował ją w lokalnym Intranecie.

Opracowanie: mgr inż. Małgorzata Pokornowska Konopka
II LO w Zduńskiej Woli

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 1947


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.