Katalog

Jadwiga Kasak, 2018-11-16
kOLBUSZOWA

Język angielski, Konspekty

A job interview - rozumienie ze słuchu i ćwiczenia w mówieniu.

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Klasa: II

Czas realizacji: 45 minut –jedna jednostka lekcyjna
Temat lekcji: A job interview – rozumienie ze słuchu i ćwiczenia w mówieniu.

Cele lekcji:
- poznanie i wzbogacenie zasobu słownictwa tematycznego związanego z tematem praca (ubieganie się o pracę, rozmowa kwalifikacyjna)
- rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu w trakcie projekcji materiału filmowego i odtworzenia płyty CD w celu zrozumienia i wskazania określonych informacji
- doskonalenie umiejętności swobodnego wypowiadania się w języku angielskim w kontekście rozmowy o pracę
- kształtowanie postawy propagującej współpracę w grupie

Metody pracy:
- problemowa
- audiowizualna
- praktyczna: ćwiczenia produkcyjne

Formy pracy:
- praca w grupach
- praca w parach
- praca indywidualna

Materiały:
- podręcznik Oxford Solutions
- materiał filmowy Job interview ze strony internetowej: www.eslvideo.com
- płyta CD do podręcznika Oxford Solutions: Intermediate
- karty pracy
- słowniki języka angielskiego

Przebieg lekcji:
1. Czynności organizacyjno-porządkowe: sprawdzenie obecności oraz zapoznanie uczniów z celami lekcji
2. Rozgrzewka językowa – nauczyciel prosi uczniów o opisanie obrazka
w podręczniku
3. Określenie i zapis tematu lekcji na tablicy: A job interview – rozumienie ze słuchu i ćwiczenia w mówieniu.
4. Prezentacja nowego materiału
- nauczyciel prosi uczniów, aby odpowiedzieli na pytanie:
O co może zapytać potencjalny pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
- nauczyciel dzieli uczniów na grupy 3-osobowe i prosi, aby wykonali zadanie: ułożyli z rozsypanki wyrazów pytania, które mogą pojawić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, następnie wspólnie z grupami analizuje pytania
- nauczyciel rozdaje karty pracy i prosi, aby uczniowie zapoznali się z treścią zadania na rozumienie ze słuchu, następnie odtwarza materiał filmowy
- po projekcji nauczyciel wyznacza uczniów i prosi ich, aby wskazali poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące materiału filmowego
- nauczyciel prosi, aby uczniowie zapoznali się z instrukcją zadania na rozumienie ze słuchu w podręczniku i zanotowali odpowiednie informacje podczas odtwarzania płyty CD, udzielając odpowiedzi na pytania, następnie omawia odpowiedzi uczniów
- nauczyciel prosi, aby uczniowie wykonali ćwiczenie, w którym zapoznają się ze zwrotami używanymi podczas rozmowy kwalifikacyjnej
5. Utrwalenie nowego materiału
- nauczyciel rozdaje ćwiczenie z instrukcjami do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej
- uczniowie pracują w parach i przygotowują dialogi według instrukcji
- nauczyciel wyznacza uczniów i prosi, aby odegrali rozmowę kwalifikacyjną na forum klasy i poprawia ewentualne błędy
6. Podsumowanie lekcji
- nauczyciel pyta uczniów, czego nauczyli się na lekcji
7. Ustalenie zadania domowego
- uczniowie wykonują zadanie, w którym poszerzają słownictwo związane
z zatrudnieniem i warunkami pracy (dopasowują wyrazy do odpowiednich luk
w zdaniach)

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.