AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Marzena Gąska, 2018-11-16
Zamość

Wychowanie fizyczne, Konspekty

Plan metodyczny lekcji wychowania fizycznego w zakresie tenisa ziemnego.

- n +

Plan metodyczny lekcji wychowania fizycznego - tenis ziemny.

KLASA: IV
LICZBA UCZNIÓW: 10
PROWADZĄCY: Marzena Gąska
CZAS - 45 min
DZIAŁ PROGRAMU: godziny do dyspozycji nauczyciela – rekreacja.
TEMAT: Gry i zabawy oswajające i wdrażające do gry w tenisa ziemnego.
MIEJSCE ZAJĘĆ: sala gimnastyczna
DZIEŃ: 29.10.2018r.
POMOCE DYDAKTYCZNE: piłki tenisowe, rakiety tenisowe, koła hula-hop, siatki tenisowe

CELE:
UMIEJĘTNOŚCI:
- Uczeń porusza się płynnie z piłką tenisową po boisku.
- Uczeń przyjmuje właściwą postawę tenisową.
- Uczeń potrafi dokładnie podawać piłkę do partnera.
- Uczeń potrafi przemieszczać się z piłką na rakiecie.
- Uczeń potrafi uderzyć piłkę forhendem i bekhendem.

PSYCHOMOTORYKA:
- Uczeń kształci takie cechy jak: zwinność, koordynacja, szybkość.

WIADOMOŚCI:
- Uczeń zna budowę rakiety tenisowej
- Uczeń zna zasady prawidłowego odbicia piłki forhendem i bekhendem.

WYCHOWAWCZE:
- Uczeń przestrzega zasad bezpieczeństwa.
- Uczeń współpracuje z grupą.


I. Część wstępna organizacyjna: ( 8 min. )

Czynności organizacyjno-porządkowe (2min.)

(zbiórka, raport, przywitanie, sprawdzenie obecności i przygotowania ćwiczących, przedstawienie celów lekcji, kontrola stroju, miejsca ćwiczeń, stanu przyborów i sprzętu.

Rozgrzewka – ćwiczenia ożywiające i usprawniające (6min)

Wojna piłek (uczniowie zostają podzieleni na 2 drużyny i ustawiają się na linii końcowej po 2 stronach siatki. Nauczyciel zostawia 10 piłek tenisowych po jednej i drugiej stronie. Na sygnał start uczniowie starają się przerzucić jak najwięcej piłek na pole przeciwników. Po upływie 3 min. nauczyciel liczy przerzucone piłki. Wygrywa drużyna, u której jest najmniejsza ilość piłek).

Tenisowy berek (berek aby złapać inną osobę musi ją dotknąć piłką)


II. Część główna (30 min.)

Ćwiczenia w formie ścisłej z piłkami: (10 min.)

Ćwiczenia indywidualne:
Podrzuty i chwyty w miejscu i ruchu.
Kozłowanie w miejscu i ruchu.
Krążenia piłką wokół tułowia.
W skłonie - toczenie piłki między stopami – ósemki.
Przekładanie piłki pod kolanami.
W siadzie ugiętym przekładanie piłki za plecami i pod kolanami.
Przetaczanie piłki w siadzie klęcznym za plecami.

Ćwiczenia w parach przy ścianie:
Podania o ścianę ze zmianą miejsca.

Ćwiczenia w parach przez siatkę:
Podania przez siatkę w truchcie wzdłuż – krokiem odstawnym.
Podania górą w miejscu.
Podania górą ze zmianą odległości.
Podania po koźle w miejscu.
Podania po koźle ze zmianą odległości.

Małe gry- rzucanka przez siatkę. (5 min.)

Rywalizacja sportowa: (5 min.)
Uczniowie zostają podzieleni na 2 drużyny ustawione w 2 kolumnach
Zadaniem każdej drużyny jest jak najszybciej ułożyć dżdżownicę z kół hula-hop
(osoba, która wykona celny rzut do koła może dołożyć kolejne koło itd.)

Ćwiczenia w formie ścisłej z rakietą.( 10 min.)

Poruszanie z rakietą ustawioną pionowo na środku dłoni.
Poruszanie się marszem po sali trzymając rakietę poziomo z piłką tak aby ona nie spadła.
W miejscu podrzucanie piłki na rakiecie i wygaszanie z amortyzacją kolan.
W miejscu kozłowanie piłki i na sygnał wygaszanie z amortyzacją kolan.
W miejscu podbicia piłki rakietą.
W miejscu – przyjmowanie pozycji forhendowej i bekhendowej.
Podbijanie piłki stroną forhendu na różne wysokości i to samo bekhendu.
Kozłowanie piłki forhendem i bekhendem w miejscu.

III. Część końcowa (7 min.)

Rozluźnienie mięśni i uspokojenie organizmu
Marsz dokoła sali z piłeczką na rakiecie tenisowej. Uczeń, który opuści piłeczkę na ziemię wykonuje 1 przysiad.

Korekcja wad postawy.
W leżeniu tyłem z piłeczką w ręku – wdech z jednoczesnym przeniesieniem RR z piłeczką za głowę, wydech przeniesienie piłeczki do położenia na brzuchu.

Zabawa Podchodzenie wartownika-raz, dwa, trzy-Baba Jaga patrzy (postawa tenisowa, uderzenie forhendem i bekhendem)

Podsumowanie lekcji, zbiórka, przypomnienie celów lekcji, ocena realizacji, ocena aktywności i osiągnięć uczniów, pożegnanie


Opracowała Marzena Gąska

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.