Katalog

Aleksandra Wysocka, 2018-06-22
Gliwice

Zajęcia przedszkolne, Scenariusze

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

- n +

Scenariusz zajęć hospitowanych.

Grupa: dzieci 3 l
TEMAT: „Spotkanie z panią Wiosną”

Cel ogólny:
• wzbogacanie doświadczeń poprzez zabawy rozwijające zmysły
Cele szczegółowe (dziecko):
• czerpie radość ze wspólnej zabawy
• rozwiązuje zagadki o tematyce wiosennej
• dzieli na sylaby nazwy wiosennych symboli; określa ilość sylab w wyrazie
• zna i nazywa kolory podstawowe
• potrafi przeliczać elementy
• znajduje kolegę z takim samym emblematem
• improwizuje ruchem słyszaną muzykę – wczuwa się w nią
• zapoznaje się ze zjawiskami przyrodniczymi

Środki dydaktyczne:
odtwarzacz CD, listy od Wiosny, ilustracje wiosennych zwierząt, płyty CD z nagraniami piosenek i utworem Vivaldiego „Cztery pory roku” – „Wiosna”, zagadki, sylweta drzewa z kartonu bez listków, zadania od Wiosny napisane na zielonych listkach, pudełko, koperta, kolorowe kwiatki, ziemia, plastikowe kubeczki cebulki kwiatowe.
METODY:
- Słowna: rozmowa, list, objaśnienia, zagadki, śpiew, czytanie;
- Czynna: samodzielnych doświadczeń, zadań stawianych do wykonania, ćwiczeń utrwalających;
- Oglądowa: pokaz ilustracji, pomocy wykorzystywanych w zajęciu;



Przebieg zajęć

1. Przywitanie

2. Zachęcenie dzieci do zabawy integracyjnej : „Wszyscy są…” (Klanza).

3. List od pani Wiosny
4. Co lubi Wiosna? (zagadki) – zadanie 1
5. Szukamy ulubionych rzeczy Wiosny - zadanie 2
a). dzielenie na sylaby odnalezionych obrazków
b). określanie ilości sylab w wyrazie
6. Kolory wiosny- zadanie 3
7. Znajdź swoją parę – zadanie 4
8. Improwizacja ruchowa w parach do muzyki Vivaldiego „Cztery pory roku” – „Wiosna” – zadanie 5
9. Co można robić wiosną? – zadanie 6
10. „Rączki na spacerku” – zabawa w kole
11. Zasadź cebulkę – zadanie 7
12. Zakończenie zajęć,


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.