Katalog

Wioletta Słowik, 2018-04-17
Sanok

Zawodowe, Konspekty

Linie wykorzystywane we fryzurach.

- n +


TEMAT: Linie wykorzystywane we fryzurach.
PRZEDMIOT: Kreowanie wizerunku.
DZIAŁ PROGRAMOWY: Kształtowanie linii fryzur.
CZAS TRWANIA: 45 minut
TYP SZKOŁY: Technikum
KWALIFIKACJA: A.23
KLASA: …………………………………..
ILOŚĆ UCZNIÓW: ……………………..
PROWADZĄCY: ………………………….

CEL GŁÓWNY:
Kształtowanie umiejętności rozróżniania i dobierania podstawowych linii we fryzurach.

CELE OPERACYJNE:
Uczeń potrafi:
• zdefiniować pojęcie linii,
• wymienić podstawowe rodzaje linii wykorzystywanych we fryzurach,
• odróżnić od siebie podstawowe linie fryzur,
• wskazać poszczególne linie we fryzurach,
• zidentyfikować linie fryzur na podstawie zdjęć i rysunków fryzur,
• naszkicować linie fryzur na szablonach fryzur,
• dobrać linie fryzur do typu urody klienta,
• uzasadnić dobór określonej linii we fryzurze,

FORMY ORGANIZACYJNE:
• praca indywidualna jednolita,
• praca w parach,
• praca zbiorowa

METODY:
• ćwiczenia indywidualne,
• ćwiczenia w parach,
• metody oglądowe (prezentacja multimedialna),
• elementy wykładu,
• rozmowa kierowana,
• burza mózgów,

ŚRODKI DYDAKTYCZNE / POMOCE:
• prezentacja multimedialna,
• ćwiczenia opracowane przez nauczyciela,
• podręcznik: „Nowoczesna stylizacja- kolor, forma, styl.”, praca zbiorowa pod redakcją Z. Sumirskiej, Wydawnictwo P.P.H.U. ,,SUZI’’, Warszawa 2011
PRZEBIEG LEKCJI :
Faza wstępna
1. Powitanie uczniów.
2. Czynności organizacyjne i porządkowe ( sprawdzenie listy obecności ).
3. Podanie tematu lekcji.
4. Przedstawienie uczniom celów lekcji.
5. Powiązanie wiadomości wcześniej zdobytych na lekcjach kreowania z wiadomościami z bieżącej lekcji.
Faza główna
1. Omówienie przez nauczyciela zagadnień związanych z bieżącą lekcją oraz zaprezentowanie materiałów z prezentacji multimedialnej.
2. Podanie notatki w postaci kilku punktów.
3. Wykonywanie przez uczniów ćwiczeń aktywizujących.
• Ćwiczenie indywidualne - na zamieszczonych w ćwiczeniu przykładach fryzur uczeń ma za zadanie zaznaczyć( narysować) linie występujące w tych fryzurach, następnie w parach uczniowie porównują swoje prace i wymieniają się uwagami na temat rozróżnionych przez siebie linii fryzur,
• Ćwiczenie w parach- każda z par dobiera linie fryzur do typu urody klienta (klientka z twarzą okrągłą, podłużną i kwadratową).
• Ćwiczenie w parach – uczniowie wymyślają pytanie egzaminacyjne z zakresu wiadomości o liniach fryzur.
• Ćwiczenia w grupie- uczniowie uzupełniają zaprezentowane przez nauczyciela zdania brakującym wyrazem.
Faza końcowa
1. Ocena pracy uczniów na lekcji przez nauczyciela.
2. Podanie tematyki zadania domowego:

Zaproponuj zmianę linii fryzury dobrowolnie wybranej, znanej osoby. Wykorzystaj zdjęcie z prasy, na którym wykonasz szkic nowej fryzury(linii) oraz krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Pracę wykonaj w zeszycie.

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.