AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Wioletta Słowik, 2018-04-17
Sanok

Zawodowe, Konspekty

Konspekt lekcji- Style i formy fryzur.

- n +

KONSPEKT LEKCJI PRZEPROWADZONEJ DNIA …………..


TEMAT: Podstawowe style i typy fryzur.
PRZEDMIOT: Technologia fryzjerstwa
DZIAŁ PROGRAMOWY: Układanie włosów.
CZAS TRWANIA: 45 minut
TYP SZKOŁY: Technikum
KLASA: ……..
ILOŚĆ UCZNIÓW: …….
PROWADZĄCY: ………….

CEL GŁÓWNY:
Uczeń potrafi rozróżnić podstawowe typy i style fryzur oraz scharakteryzować wybrane
z nich.

CELE OPERACYJNE:
Uczeń potrafi:
• zdefiniować pojęcie stylu fryzury,
• zdefiniować pojęcie typu fryzury,
• odróżnić styl indywidualny od grupowego,
• wymienić następujące style indywidualne:
 klasyczny
 sportowy
 romantyczny
 awangardowy
• wymienić następujące style grupowe:
 hippis
 punk
 yuppie
 emo
 lolita
 hipster
 prawnik
 artysta
 sportowiec
• proponuje konkretne zmiany stylu fryzury znanych osób ( „gwiazd”),
• nazywa style i typy fryzur na podstawie fotografii fryzur,
• ocenia styl fryzury wybranej przez siebie aktorki biorącej udział w tegorocznej gali wręczenia Oskarów


FORMY ORGANIZACYJNE:
• praca indywidualna,
• praca w parach,
• praca w grupach




METODY:
• ćwiczenia indywidualne,
• ćwiczenia zespołowe,
• metody oglądowe (pokaz),
• elementy wykładu
• burza mózgów


ŚRODKI DYDAKTYCZNE / POMOCE:
• prezentacja multimedialna,
• ćwiczenia opracowane przez nauczyciela,
• podręcznik: „Nowoczesna stylizacja- kolor, forma, styl.” Praca zbiorowa pod redakcją Z. Sumirskiej, Wydawnictwo P.P.H.U. ,,SUZI’’, Warszawa 2011
PRZEBIEG LEKCJI :
Faza wstępna
1. Powitanie uczniów.
2. Czynności organizacyjne i porządkowe ( sprawdzenie listy obecności ).
3. Podanie tematu lekcji.
4. Przedstawienie uczniom celów lekcji.
5. Powiązanie wiadomości wcześniej zdobytych na lekcjach stylizacji z wiadomościami z bieżącej lekcji.
Faza główna
1. Omówienie przez nauczyciela zagadnień związanych z bieżącą lekcją oraz zaprezentowanie materiałów z prezentacji multimedialnej.
2. Podanie notatki w postaci kilku punktów.
3. Wykonywanie przez uczniów ćwiczeń aktywizujących.
• Ćwiczenie w grupach - każda z grup ma za zadanie uporządkować otrzymane przykłady fryzur ze względu na styl oraz typ fryzury.
• Ćwiczenie w parach – każda z par wybiera jedną z gwiazd estrady, filmu lub tv oraz proponuje i uzasadnia zmianę stylu fryzury dla tej osoby.
• Ćwiczenie indywidualne – uczniowie analizują oraz oceniają w skali od 1 do 5 styl fryzury oraz dobór stroju i makijażu kilku wybranych aktorek, biorących udział w Gali Wręczenia Oskarów 2015.
Faza końcowa
1. Ocena pracy uczniów na lekcji przez nauczyciela.
2. Podanie tematyki zadania domowego:
„Wykonaj prezentację multimedialną, w której zilustrujesz i scharakteryzujesz poszczególne typy i style fryzur. Dla każdego z tych typów odszukaj przykłady fryzur z włosów krótkich, średnich i długich. Termin oddania pracy: 17.03.2015r.”
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0