Katalog

Marlena Krawczuk, 2017-08-25
chełm

Język angielski, Konspekty

konspekt lekcji j.angielski

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DATA:
KLASA:
POZIOM: Matura podstawowa
TEMAT LEKCJI: Słownictwo maturalne- ‘Dom’.
NAUCZYCIEL PROWADZĄCY:

CELE LEKCJI:
Cel ogólny: Poszerzenie wiadomości i umiejętności komunikacyjno- leksykalnych.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
zna:
Słownictwo dotyczące działu leksykalnego ‘Dom’,
Konstrukcje leksykalno-gramatyczne niezbędne do zbudowania wypowiedzi ustnej i pisemnej.
potrafi:
zbudować wypowiedź ustną i odpowiadać na krótkie pytania
pracować z tekstem mówionym,
zastosować poznane słownictwo w praktyce,
zredagować krótki tekst użytkowy w formie ogłoszenia,
opisać ilustrację.


UWAGI DOTYCZĄCE REALIZACJI LEKCJI:
Ilość godzin: 1
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
podręcznik ‘Matura. Repetytorium z testami. Poziom podstawowy’
odtwarzacz CD i nagranie audio,
Matura Flashcards,
Magnesy,
Kopie materiałów przygotowanych przez nauczyciela,
Tablica.
FORMY PRACY: zespołowa (na forum klasy), indywidualna.
PRZEBIEG LEKCJI:
1. Powitanie z grupą językową, sprawdzenie listy obecności oraz zapoznanie uczniów z tematem lekcji.

2. Rozgrzewka językowa (‘burza mózgów’):
- Uczniowie gromadzą na tablicy słownictwo służące do opisywania domów/mieszkań.
- Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela.
3. Ćwiczenia w mówieniu:
Nauczyciel prezentuje uczniom cytat i nawiązuje dyskusje na temat treści w nim zawartych, a także zachęca uczniów do zabierania głosu. Nauczyciel objaśnia słownictwo.

4. Zadanie 5/22 (podręcznik):
uczniowie zapoznają się z treścią zadania,
pracując indywidualnie, uczniowie uzupełniają przymiotniki brakującymi literami, następnie dopasowują przymiotniki do podanych wypowiedzi,
nauczyciel objaśnia słownictwo,
wybrani uczniowie, prezentują swoje odpowiedzi.

5. Zadanie 10/23 (podręcznik):
Uczniowie zapoznają się z treścią zadania,
Uczniowie słuchają nagrania , a następnie wypełniają tekst brakującymi słowami,
Wybrani uczniowie odczytują tekst, w celu sprawdzenia poprawności odpowiedzi,
Nauczyciel wyjaśnia znaczenie nowych wyrazów.

6. Ćwiczenia w pisaniu:
Nauczyciel rozdaje uczniom kartki z treścią krótkiej wypowiedzi pisemnej,
Uczniowie zapoznają się z treścią zadania,
Pracując indywidualnie uczniowie redagują ogłoszenie,
Nauczyciel monitoruje pracę,
Wskazani uczniowie odczytują na głos swoje ogłoszenia
Nauczyciel, wspólnie z grupą omawia błędy.

7. ZADANIE OPCJONALNE: opis ilustracji

8. Praca domowa: Zad. 1/ 26, 2/27

9. Ocena pracy uczniów na lekcji.




Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.