AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Beata Przeperska, 2017-06-13
Bolesławiec

Język angielski, Konspekty

konspekt z języka angielskiego w oddziale przedszkolnym dla dzieci 5 i 6 letnich

- n +


KONSPEKT Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM DLA DZIECI 5 I 6 LETNICH
NA PODSTAWIE PODRĘCZNIKA ,,HAPPY HEARTS”
czas zająć 30 minut
I. Powitanie uczniów pacynką Kenny.
II. Podanie celów zadań.
III. Zaśpiewanie piosenki ,,Hello, everyone”.
IV. Przeprowadzenie konkursu dotyczącego znajomości imion bohaterów podręcznika, części ciała, liczebników, nazw zabawek, wykonywanych przez bohaterów czynności (Dzieci otrzymują do ręki laminowaną kartkę z obrazkiem- nazywają to co widzą, otrzymują tę kartkę gdy odpowiedz jest prawidłowa. Cała talia kart jest rozdzielona po kolei dzieciom. W wypadku, gdy dziecko nie zna odpowiedzi, kartka idzie do następnego dziecka, do momentu uzyskania poprawnej odpowiedzi. Na koniec wszystkie dzieci liczą otrzymane karty w języku angielskim i wyłania się pierwsze 3 miejsca. Laureaci sami wybierają sobie nagrodę z wielu drobiazgów, inne dzieci, które nie otrzymały punktowanych miejsc również otrzymują nagrody poprzez losowanie mini zabawek z worka).
V. Dzieci układają z kart figurę człowieka mając odpowiednie obrazki, inne układają z liczb ciągi liczbowe. Inne maluchy układają na plakacie członków rodziny łącząc osoby w pary, np. mama i tato. Jeszcze inne pociechy segregują na plakacie zabawki lub rzeczy typu: lampa, telewizor.
VI. Dzieci omawiają co robiły na zajęciach.
VII. Wszyscy śpiewają piosenkę ,,Bye- bye, everyone”.
VIII. Pożegnanie pacynką Kenny.
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.