Katalog

Justyna Pasiecznik, 2017-06-13
Tyszowce

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji języka angielskiego

- n +

Scenariusz lekcji języka angielskiego
Klasa Ic grupa chłopców
Etap edukacyjny: Gimnazjum
Czas trwania: 45 minut
Przedmiot: język angielski
Data: 28 styczeń 2015
Temat lekcji: Shopping for clothes-dialogues
Cele lekcji:
- utrwalenie nazw sklepów
- utrwalenie słownictwa związanego z zakupami w sklepie odzieżowym
- przyswojenie zwrotów przydatnych do dokonania zakupów w sklepie
- poznanie wyrażeń i zwrotów praktycznych związanych z zakupami i ich zastosowanie w dialogach
- doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu i wyszukiwanie szczegółowych informacji
- kształcenie umiejętności reagowania w różnych sytuacjach
- prowadzenie dialogu w sklepie
Cele wychowawcze:
- uczeń uczy się kulturalnego zachowania w codziennych sytuacjach
Kompetencje kluczowe rozwijane podczas zajęć:
- porozumiewanie się w języku obcym
- inicjatywność i przedsiębiorczość
Treści wynikające z podstawy programowej:
- uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych umożliwiające realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie zakupy i usługi np. rodzaje sklepów, towary, kupowanie, korzystanie z usług.
- uczeń rozumie ze słuchu proste, krótkie, typowe wypowiedzi artykułowane wyraźnie w standardowej odmianie języka
- uczeń reaguje na polecenia i znajduje określone informacje


Metody:
- rozmowa dydaktyczna
-metoda komunikacyjna
-burza mózgów
Formy Pracy:
- indywidualna
- w parach

Środki dydaktyczne:
Podręcznik Interface2 , płyta CD, tablica interaktywna, komputer, Internet

Przebieg zajęć:
1. Czynności organizacyjno-porządkowe
2. Podanie celu lekcji.
3. Część wprowadzająca (krótka rozmowa na temat robienia zakupów i zachowania się w sklepie, jakie pytania zadajemy sprzedawcy)
4. Nauczyciel prosi uczniów o wypisanie nazw rzeczy, które najczęściej kupują w sklepach. Praca w parach.
5. Odczytanie odpowiedzi.
6. Przypomnienie nazw sklepów.
7. Praca z podręcznikiem. Opisywanie obrazka.
8. Słuchanie dialogu.
9. Powtórne słuchanie w celu uzupełnienia luk w dialogu.
10. Sprawdzenie odpowiedzi uczniów.
11. Czytanie dialogu.
12. Układanie dialogu w parach.
13. Odczytanie dialogów ułożonych przez uczniów.
14. Obejrzenie krótkiego filmiku na YouTube dotyczącego dialogu w języku angielskim o kupowaniu ubrań.
15. Podsumowanie lekcji.

Justyna Pasiecznik
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.