Katalog

Rafał Zarębski, 2017-06-13
Lublin

Inne języki obce, Scenariusze

Vacaciones en España - la lectura

- n +

Scenariusz lekcji języka hiszpańskiego w klasie If
Temat: Vacaciones en España – la lectura

Cel ogólny: powtórzenie i wzbogacenie leksyki związanej z geografią i podróżowaniem; wprowadzenie elementów wiedzy o kulturze Hiszpanii
Treści:
Rozwijanie sprawności rozumienia tekstu czytanego i rozumienia ze słuchu
Rozwijanie integracji sprawności językowych
Cele szczegółowe:
Uczeń
•określa główną myśl tekstu czytanego i słuchanego
•określa główną myśl poszczególnych części tekstu czytanego i słuchanego
•znajduje w tekście czytanym i słuchanym określone informacje
•identyfikuje i lokalizuje wybrane miasta i regiony Hiszpanii
•posługuje się leksyką określająca elementy krajobrazu
•rozpoznaje związki pomiędzy poszczególnymi częściami tekstu
Cele wychowawcze:
Uczeń
•potrafi pracować w małych zespołach zadaniowych (w parach)
•rozwija ciekawość poznawczą i aktywność intelektualną
•przygotowuje się do życia w społeczeństwie
Metody i formy pracy
•pogadanka
•praca całą klasą
•praca w parach
•praca z tekstem
•praca z fotografiami
•praca z filmem
•praca z mapą
Środki dydaktyczne: tablica, podręcznik „Español en marcha. Nivel básico” część. 1, ekran i komputer, film „Comunidades Autónomas” z zasobów www.videoele.com, karty pracy

Przebieg lekcji:
I Etap wstępny
1.Sprawdzenie obecności, wpisanie tematu do dziennika
2.Rozgrzewka językowa: sprawdzenie umiejętności i wiedzy z lekcji poprzednich (lokalizowanie miejsc na mapie wg stron świata, s. 12)
3.Określenie celu lekcji oraz zapisanie tematu na tablicy
II Etap główny (rozwinięcie)
A) Praca z fotografiami: krótkie powtórzenie i wprowadzenie leksyki związanej z architekturą (wiatrak, zamek, twierdza, katedra, kościół, meczet)
B) Praca z tekstem i mapką
1. Objaśnienie nowego słownictwa
2. Głośna lektura tekstu „Vacaciones en España”, s. 77
3. Ćwiczenie na ogólne rozumienie tekstu oraz pojawiających sie w nim struktur gramatycznych (ćwiczenie 3/ str. 77: ćwiczenie typu prawda/fałsz)
4. Ćwiczenie na szczegółowe rozumienie tekstu (ćwiczenie 4/ str. 77: praca z tekstem i mapką Hiszpanii)
5. Ćwiczenie a (karta pracy): opracowanie tabelki obejmującej nazwy geograficzne i nazwy własne pojawiające się w tekście z podziałem na miasta, regiony, elementy krajobrazu. Zlokalizowanie na mapce miast i regionów.
III Faza końcowa (podsumowanie)
c) Praca z filmem
1. Odtworzenie filmu „Comunidades Autónomas”.
https://www.videoele.com/A1_Comunidades_autonomas.html
Jednocześnie uczniowie wykonuję ćwiczenie b (karta pracy): tekst z lukami
2. Nauczyciel wystawia oceny z aktywność
3. Nauczyciel zadaje pracę domową: przygotowanie notatki w formie tabelki na temat wybranego miasta w Hiszpanii na podstawie informacji z hiszpańskiej Wikipedii
ćwiczenie c (karta pracy): miasto, miejsce na mapie Hiszpanii, wspólnota autonomiczna, 2 ważne zabytki, lokalne święto



VACACIONES EN ESPAÑA KARTA PRACY

I)Wstaw brakujące dane na podstawie tekstu i mapy:

En la costa cantábrica hay ____________________ y ________________________.
El monumento más importante de Santiago de Compostela es __________________.
Barcelona tiene ____________________que mira al Mar Mediterráneo.
En Andalucía podemos visitar ________________________________.
_____________________es la capital de España.

II) Po obejrzeniu filmu i mapy zaznacz właściwe odpowiedzi:
1.En España hay 16 /17 /18 comunidades autónomas.
2.Al oeste de España está Portugal / Francia / Andorra.
3.Andorra es un país árabe / africano / pequeño.
4.El País Vasco está en el centro / al Oeste / al norte.
5.Las Islas Canarias están en el Mar Cantábrico / cerca de África / en el Mar Mediterráneo.
6.Palma de Mallorca es la capital de las Islas Baleares / la Mancha / Galicia.
7.Santiago de Compostela está en el centro / al noroeste / al sur.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.