Katalog

Beata Sadura, 2017-04-26
Zajezierze

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego
(z wykorzystaniem rzutnika multimedialnego oraz internetu)



Opracowanie i realizacja : Beata Sadura
Przedmiot : Język angielski
Klasa : IV-VI ( 29,30,31.10.2014r )
Czas trwania : 45 min
Temat lekcji : „Halloween – spotkanie z kulturą krajów anglojęzycznych.”

CELE GŁÓWNE LEKCJI:
- zapoznanie uczniów z elementami kultury krajów anglojęzycznych,
- poszerzanie u uczniów zasobu słownictwa,
- doskonalenie sprawności słuchania ze zrozumieniem,
- doskonalenie umiejętności czytania.

CELE SZCZEGÓŁOWE : w zakresie wiadomości i umiejętności:
- uczniowie znają historię i pochodzenie święta Halloween,
- uczniowie znają słownictwo związane z Halloween,
- uczniowie potrafią czytać i słuchać ze zrozumieniem,
- uczniowie potrafią współpracować w grupie,
- uczniowie rozumieją wypowiedzi i polecenia nauczyciela.

METODY PRACY:
- komunikacyjna,
- podająca.

FORMY PRACY:
- praca w grupach,
- praca indywidualna
- praca w parach.

POMOCE:
- komputer,
- rzutnik,
- prezentacja multimedialna,
- materiały autentyczne – audiowizualne,
- karty pracy uczniów (materiały drukowane).

TOK LEKCJI :

I. CZĘŚĆ WSTĘPNA:

1. Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności
oraz przygotowania do zajęć).
2. Zapoznanie z tematem zajęć – wyjaśnienie czego będzie dotyczyła lekcja.
3. Rozgrzewka językowa ( „warm up” ) – przypomnienie słownictwa z poprzedniej lekcji ( nauczyciel przypina na tablicy karty obrazkowe z poprzedniej lekcji, dzieli klasę na dwie drużyny, które ustawia w rzędach przed tablicą – wymienia rzeczownik, a zadaniem pierwszych zawodników z każdego rzędu jest podbiec do tablicy i jak najszybciej wskazać właściwy obrazek. Gra toczy się do wyczerpania obrazków. )

II. CZĘŚĆ GŁÓWNA:

1. Uczniowie oglądają prezentację multimedialną dotyczącą historii i tradycji Halloween.
2. Nauczyciel rozdaje uczniom karty z „Quizem z wiedzy o Halloween”. Uczniowie pracują w parach. Po wypełnieniu kart następuje sprawdzenie poprawności poprzez głośne odczytanie poprawnych odpowiedzi.
3. Uczniowie ( w parach ) otrzymują zestawy karteczek z nazwami odgłosów halloweenowych, następnie - słuchając nagrania - muszą uporządkować nazwy odgłosów w takiej kolejności, w jakiej pojawiają się w nagraniu.
4. Uczniowie oglądają teledysk do piosenki „It’s Halloween” dostępny na „Kids TV 123” ( youtube ). Następnie dostają karty pracy z różnymi postaciami halloweenowymi, które muszą podpisać ponownie oglądając teledysk.
5. Praca z piosenką (grupy) – uczniowie oglądają teledysk do piosenki Michaela Jacksona „Thriller”. Nauczyciel rozdaje grupom tekst w języku angielskim ( we fragmentach ). Oglądając teledysk ponownie uczniowie starają się ułożyć fragmenty tekstu we właściwej kolejności. Następnie nauczyciel rozdaje uczniom tekst ( także we fragmentach ) piosenki w języku polskim. Uczniowie próbują dopasować polskie tłumaczenie do angielskiego tekstu. Wspólne sprawdzenie poprawności.
6. Origami – słuchanie i postępowanie według poleceń. Uczniowie oglądają film przedstawiający instrukcję robienia kota z orgiami. Nauczyciel rozdaje papier orgiami każdej osobie. W trakcie filmu uczniowie wykonują kota. Prezentowanie kotków.
7. Jokes- żarty halloween’owe – Nauczyciel rozdaje uczniom tylko odpowiedzi do zabawnych pytań halloween’owych ( żartów ), następnie odczytuje pytania, a zadaniem uczniów jest wybranie do nich właściwych odpowiedzi.

III. CZĘŚĆ KOŃCOWA:

1. Uczniowie dokonują oceny zajęć ( ewaluacja ).
2. Podsumowanie aktywności i zachowania uczniów.
3. Pożegnanie.


Uwagi : Praca z piosenką „Thriller” jest częścią scenariusza przeznaczoną do realizacji tylko
z klasą VI.








ZAŁĄCZNIKI :
Quiz z wiedzy o Halloween

1. Co oznacza zwrot All Hallows’ Eve ?

a). dzień Wszystkich Świętych b). wigilia Wszystkich Świętych c). święty wieczór

2. Przez kogo zostały zapoczątkowane obrzędy Halloween ?

a). przez Celtów b). przez Wikingów c). przez Słowian

3. Kiedy druidzi żegnali lato i witali zimę ?

a). 31 listopada b). 30 października c). 31 października

4. Celtowie przebierali się aby :

a). odstraszać zwierzęta b). odstraszać demony c). odstraszać złych ludzi

5. Co, według wierzeń, miało przedłużyć dzień i wzmacniać walkę z ciemnością ?

a). pochodnie b). ogniska c). wydrążone dynie

6. Co oznacza nazwa Jack- o’-lantern ?

a). wydrążoną dynię b). pochodnię c). zabawę halloweenową

7. Legenda o Jacku, który przechytrzył diabła, to legenda :

a). szkocka b). walijska c). irlandzka

8. Co diabeł zaproponował Jackowi w zamian za jego duszę ?

a). zdrowie b). przychylność ludzi c). bogactwo

9. Za pomocą czego Jack oświetlał sobie drogę w czasie wiecznej wędrówki ?

a). wydrążonej dyni b). wydrążonego jabłka c). wydrążonej rzepy

10. Co oznacza zwrot Trick or treat ?

a). pieniądze albo psikus b). cukierek albo pieniądze c). psikus albo poczęstunek

11. Skąd wywodzi się zwyczaj Trick or treat ?

a). z wędrówek druidów b). z wędrówki Jacka c). z wędrówki diabła

12. Gdzie obecnie najhuczniej obchodzi się święto Halloween ?

a). w Irlandii b). w Kanadzie c). w USA
MICHAEL JACKSON - THRILLER

It's close to midnight
Something evil's lurkin'in the dark
Under the moonlight
You see a sight that almost stops your heart
You try to scream
But terror takes the sound before you make it
You start to freeze
As horror looks you right between the eyes
You're paralyzed

'Cause this is thriller
Thriller night
And no one's gonna save you
From the beast about to strike
You know it's thriller
Thriller night
You're fighting for your life
Inside a killer
Thriller tonight, yeah

You hear the door slam
And realize there's nowhere left to run
You feel the cold hand
And wonder if you'll ever see the sun
You close your eyes
And hope that this is just imagination
But all the while
You hear a creature creepin' up behind
You're outta time

'Cause this is thriller
Thriller night
There ain't no second chance
Against the thing with the forty eyes, girl
Thriller
Thriller night
You're fighting for your life
Inside a killer
Thriller tonight

Night creatures callin'
The dead start to walk in their masquerade
There's no escaping the jaws of the alien this time
(They're open wide)
This is the end of your life

They're out to get you
There's demons closing in on every side
They will possess you
Unless you change that number on your dial
Now is the time
For you and I to cuddle close together, yeah
All through the night
I'll save you from the terror on the screen
I'll make you see

Tłumaczenie piosenki :

Jest blisko północ
Coś złego czai się w ciemności
W blasku księżyca widzisz
Widzisz wzrok, przez który twoje serce prawie przestaje bić.
Usiłujesz krzyczeć
Ale strach nie pozwala ci wydobyć z siebie dźwięku
Zaczynasz zamarzać
Kiedy, jak w horrorze, przerażenie zagląda ci prosto w oczy
Jesteś sparaliżowany

Bo to jest dreszczowiec
Dreszczowiec nocą
I nikt nie może cię ocalić
Przed atakiem bestii
Wiesz to jest dreszczowiec
Dreszczowiec nocą
Walczysz o własne życie
Wewnątrz z mordercą
Dreszczowiec dzisiejszej nocy

Słyszysz zatrzaskujące się drzwi
I naprawdę nigdzie nie masz ucieczki
Czujesz przeszywające zimno na dłoniach
I zastanawiasz się, czy kiedykolwiek zobaczysz słońce
Zamykasz oczy
I masz nadzieję, że to tylko twoja wyobraźnia
Lecz za chwilę słyszysz
Bestie skradające się od tyłu
Skończył ci się czas

Bo to jest dreszczowiec
Dreszczowiec nocą
Nie masz drugiej szansy
Przeciw czemuś z czterdziestoma oczami, dziewczyno
Dreszczowiec
Dreszczowiec nocą
Walczysz o własne życie
Wewnątrz z mordercą
Dreszczowiec dzisiejszej nocy

Nocne bestie wołają i
Zaczynasz drętwieć wchodząc w ich maskaradę
Nieuniknione szczęki obcych wtedy
(otwierają szeroko)
To jest koniec twojego życia

Oni chcą cię dopaść
Demony otoczyły cię z każdej strony
Opętają cię
Chyba, że zmienisz numer telefonu
Nadszedł czas
Dla nas abyśmy się przytulili, yeah
Przez całą noc
Będę cię chronić od terroru
Sprawię że zobaczysz


Jokes- żarty halloween’owe :

1.What was written on the hypochondriac's tombstone?
"I told you I was ill"!

2.What do monsters call human beings?
Breakfast, lunch and dinner!

3.What runs around a cemetery but doesn't move?
A fence!

4.Where do ghosts pick up their mail?
At the ghost office!

5.What did one ghost say to the other ghost?
Do you believe in people?




Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.