Katalog

Alicja Kuźmińska, 2016-12-16
Bielsko-Biała

Język niemiecki, Konspekty

Scenariusz lekcji języka niemieckiego metodami pracy z kursu w ramach mobilności kadry programu Erazmus plus Methoden und Sprache w Instytucie Językowym Horizonte w Regengsburg

- n +

Scenariusz zajęć języka niemieckiego
klasa:2 technikum

Czas trwania zajęć: 45 minut

Temat zajęć: Zastosowanie słownictwa „artykuły spożywcze” w praktyce.

Cele główne zajęć:
doskonalenie słownictwa z zakresu artykułów spożywczych, opakowań i miar
rozwijanie podstawowych umiejętności językowych

Cele szczegółowe (operacyjne)
Wiadomości:
uczeń zna artykuły spożywcze,
uczeń zna znaczenie czasowników: essen, trinken, kaufen, mögen,
uczeń wymienia nazwy opakowań i określa miary artykułów spożywczych,
uczeń nazywa wybrane potrawy.
Umiejętności:
uczeń potrafi odmienić przez osoby czasowniki: essen, trinken, kaufen, mögen w czasie teraźniejszym,
uczeń potrafi wyszukiwać informacje z różnych źródeł,
uczeń potrafi poprawnie wykorzystać poznane słownictwo w zadaniach leksykalnych,
uczeń potrafi sporządzić listę zakupów.
Postawy uczniów na zajęciach:
uczniowie chętnie wykonują polecenia nauczyciela,
uczniowie czynnie uczestniczą w zabawie językowej,
uczniowie aktywnie współpracują w parach.
Oczekiwane efekty:
Po zakończeniu zajęć uczeń:
zna słownictwo związane z artykułami spożywczymi i potrafi zastosować je w wypowiedziach,
potrafi odmieniać i stosować wybrane czasowniki,
umie zrobić listę zakupów z podaniem opakowań i określeniem miar.

Typ zajęć: zajęcia ćwiczeniowe
Metody nauczania:
komunikatywna
pokaz
gra dydaktyczna
Formy pracy:
praca indywidualna zróżnicowana
praca zespołowa jednolita
praca zbiorowa.

Środki i pomoce dydaktyczne:
karty pracy
odtwarzacz CD, rzutnik, ekran
kostka do gry
płyta CD, film edukacyjny

Przebieg lekcji:

Faza wstępna:
przywitanie uczniów
sprawdzenie obecności
sprawdzenie zadania domowego
zapoznanie uczniów z tematem zajęć i celem lekcji

Faza realizacyjna:
rozgrzewka językowa. Zabawa pt.”Das Verben – Spiel”,
po wysłuchaniu tekstu „Które artykuły spożywcze ma kupić Max?” uczniowie zaznaczają poprawne odpowiedzi na karcie pracy( karta pracy nr 1),
uczniowie otrzymują karty pracy (karta pracy nr 2). W parach przygotowują dwie listy zakupów (przyjęcie dla przyjaciół i śniadanie dla rodziny),
uczniowie oglądają film „ Mythos Sacher”. Po obejrzeniu filmu uczniowie uzupełniają zdania brakującymi informacjami (karta pracy nr 3), (karta pracy nr 4 – słowniczek do filmu).

Faza podsumowująca:
ocena uczniów,
podanie zadania domowego (krzyżówka z artykułami spożywczymi),
ewaluacja lekcji,
pożegnanie uczniów.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.