Katalog

BOŻENA OCHMAN, 2016-08-18
Chorzów

Zajęcia przedszkolne, Konspekty

KONSPEKT ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW

- n +

KONSPEKT ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW
DATA: 10.06.2016 roku
GRUPA: Bulinki 6 i 5 latki
PROWADZĄCA: Bożena Ochman
ZAGADNIENIE PROGRAMOWE: kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.
TEMAT DNIA: Zabawy przedszkolaków.
CEL GŁÓWNY: kształcenie orientacji w schemacie ciała; rozszerzenie zakresu liczenia; rozwiązywanie działań matematycznych w zakresie 10; nabywanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo - ruchowej; doskonalenie percepcji słuchowej;
CELE SZCZEGÓŁOWE: Dziecko:
- nazywa i wskazuje części ciała;
- rozróżnia stronę prawą i lewą;
- liczy z dowolnego miejsca do przodu i do tylu;
- potrafi wymienić liczby większe i mniejsze od liczby wskazanej przez N.;
- wystukuje prosty rytm;
- dzieli proste zdanie na wyrazy;
- podejmuje próbę wyodrębnienia głosek w wyrazie;
- rozwiązuje działania na dodawanie i odejmowanie w zakresie 10;
- koloruje starannie wyznaczone pola na karcie pracy;
- uważnie słucha instrukcji N.
METODA: słowna: instrukcja słowna, rozmowa, czynna – zadania stawiane do wykonania, oglądowa: pokaz oraz elementy metody E. Gruszczyk – Kolczyńskiej.
FORMA: praca z całą grupą, praca indywidualna.
POMOCE DYDAKTYCZNE: płyta CD – zabawy muzyczno-ruchowe; ponumerowane krzesełka - tyle, ilu jest uczestników zabawy, kartoniki z liczbami do zawieszenia na szyję dla każdego dziecka, duże kostki do gry z cyframi, worek z różnymi przedmiotami, kartoniki z literami; liczydełka, karta pracy na dodawanie i odejmowanie w zakresie 10;
LITERATURA: Dziecięca matematyka – Metodyka i scenariusze zajęć z sześciolatkami w przedszkolu, w szkole i w placówkach integracyjnych E. Gruszczyk – Kolczyńskiej
i E. Zielińskiej.
PRZEBIEG I ORGANIZACJA
1. Powitanie gości zebranych w Sali.
2. Przeliczanie dzieci przybyłych na zajęcia, chłopców i dziewczynek, 5 i 6 latków,
w spodniach i spódnicy- porównywanie i zaznaczanie wyników znakiem < i >

3. Zabawa „Ile słyszysz dźwięków? Wskazywanie liczby na liczydełku

4. Zabawa z krzesełkiem- określanie położenia względem krzesełka.

5. Zabawa z kostką „ Ile brakuje do 7?” W każdej kostce liczba kropek na przeciwnych ścianach wynosi 7. Jaka jest liczba na niewidocznych ścianach?

6. Zabawa „Moja głowa”
głowa mówi tak ,tak, tak, głowa mówi nie, nie, nie
moja głowa wesoło kręci się tak, tak, tak, nie, nie, nie
moja głowa wesoło kręci się!

7. Zabawa „Pożeracz liter”- dzieci po wylosowaniu patyczka z literą, wymieniają wyraz rozpoczynający się na daną literę i wrzucają go do paszczy.

8. Zabawa ruchowa ze śpiewem „Krasnoludek”

9. Zabawa z figurami: rozpoznawanie i nazywanie figur, ponumerowanie ich 1-10.

10. Utrwalenie liczb porządkowych. Określanie cech wskazanych figur.

11. Karta pracy: „Ponumeruj piętra w wieżowcu”
Dzieci siadają do stolików, gdzie przygotowane są kredki i naklejki z cyframi.
12. Prezentacja prac rodzicom.
13. Podziękowanie za przybycie i pożegnanie gości.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.