AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Sebastian Matysiak, 2016-06-16
Grójec

Matematyka, Sprawdziany i testy

„Liczby i działania”

- n +

Imię i nazwisko ........................... klasa ........ data ..........



Praca klasowa „Liczby i działania”



1) ( 4 pkt) Patrycja ma 8 zł. Podaj ile zł mają inne dzieci, jeżeli:
- Ania ma o 5 zł więcej niż Patrycja ...................
- Piotr ma o 4 zł mniej od Ani ...................
- Wojtek ma 2 razy mniej od Patrycji ...................
- Zbyszek ma 9 razy więcej niż Ania ...................

2) ( 1 pkt) Oblicz ile to złotych i groszy: 36 zł 12 gr – 18 zł 37 gr ...................

3) ( 1 pkt) Suma trzech dowolnych liczb parzystych wynosi 60. Podaj te liczby.
...................

4) ( 2 pkt) W głosowaniu brało udział 435 posłów. Wniosek przeszedł większością 19 głosów. Oblicz ilu posłów głosowało przeciw wnioskowi.
...................
Odpowiedź ...................
5) ( 5 pkt) Wstaw w okienka odpowiednie liczby
a) 4 = 24 b) 3 = 21 c) : 6 = 3

e) 25:7 = reszty f) :4= 6 reszty 5

6) ( 1 pkt) Kurtka kosztuje 34 zł, zaś rękawiczki 17 zł. Oblicz o ile kurtka jest droższa od rękawiczek.
................................................
Odpowiedź ........................................................
7) ( 2 pkt) Zosia zebrała 27 litrów jagód, czyli 3 razy więcej niż Tosia. Oblicz ile jagód zebrała Zosia
i Tosia razem.
................................................
Odpowiedź ........................................................
8) ( 2 pkt) Mikrobus jednorazowo przewozi maksymalnie 19 osób. Oblicz ile co najmniej kursów musi wykonać, aby przewieźć siedemdziesięciotrzyosobową grupę.
................................................
Odpowiedź ........................................................

9) ( 2 pkt) Mama Małgosi chce zrobić na obiad pierogi z jagodami. Małgosia i jej mama zjedzą po
6 pierogów, tata zje 8 pierogów, a każdy z dwóch braci Małgosi zje po 10 pierogów. Oblicz ile pierogów musi ugotować mama Małgosi, aby każdy w tej rodzinie był najedzony.
................................................
Odpowiedź ........................................................

10) ( 2 pkt) Tablet kosztuje 280 zł. Przy zakupie tata Marcina wpłacił najpierw 16 zł, a resztę kwoty rozłożono na raty. Oblicz ile wynosi miesięczna rata, jeśli okres spłaty to 24 miesiące. Zapisz obliczenia.
................................................
Odpowiedź ........................................................
11) (*) Wojtek z Marią kupili mamie prezent imieninowy. Maria dała 26 zł, a Wojtek 6 zł. Oblicz ile pieniędzy powinien oddać Wojtek Marii, aby każde dziecko wydało tyle samo.
................................................
Odpowiedź ........................................................


Zgłoś błąd    Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 1



Ilość głosów: 1

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.