Katalog

Katarzyna Gorzelak, 2016-06-16
Radom

Język angielski, Scenariusze

A Detective Story

- n +

Klasa: VI
Temat: A detective story.

Cele:
W wyniku uczestnictwa w zajęciach uczeń:
• opanowuje nowopoznane słownictwo
• usprawnia zdolność korzystania ze słownika dwujęzycznego
• ćwiczy umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem
• współpracuje w grupie przy wykonywaniu określonego zadania
• ćwiczy prawidłową pisownię nowopoznanych wyrazów
• wzbogaca swoją wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych
• ćwiczy umiejętność mówienia
Metody:
• słowne: rozmowa
• oglądowe: pokaz
• działania praktyczne: ćwiczenia praktyczne
• praca z tekstem
• aktywizujące
Formy pracy:
• indywidualna jednolita
• zbiorowa
• grupowa jednolita
• grupowa zróżnicowana
Środki dydaktyczne:
• obrazki związane z Sherlockiem Holmes
• zdjęcie Sherlocka Holmes
• kartoniki z nowymi słówkami
• tekst „Where the film star’s diamond?”
• zdjęcia osób związanych z kulturą krajów anglojęzycznych
• rozsypanka literowa


Przebieg zajęć:
1. Przedstawienie na tablicy obrazków (Załącznik 1) związanych z Sherlockiem Holmes. Szukanie skojarzeń dotyczących obrazków.
2. Wzbogacenie słownictwa o wyrazy związane z pracą detektywa:
 analizowanie przez uczniów, pracujących w parach, instrukcji (Załącznik 2) dotyczących miejsca, w którym ukryto nowe słówka (Załącznik 3)
 powieszenie odnalezionych wyrazów na tablicy
 przetłumaczenie słownictwa za pomocą słownika dwujęzycznego
3. Praca nad tekstem „Where’s the film star’s diamond?” (Załącznik 4), w którym uczniowie mają za zadanie rozwikłać zagadkę detektywistyczną:
 przeczytanie tekstu przez uczniów z podziałem na role
 omawianie kolejnych fragmentów tekstu wspólnie z nauczycielem
 podanie wyjaśnienia zagadki
4. Wprowadzenie pojęcia portretu pamięciowego.
5. Przedstawienie na tablicy portretu pamięciowego osoby (Załącznik 5). Zadaniem uczniów jest sporządzenie ustnego opisu postaci.
6. Sporządzanie portretów pamięciowych:
 dobranie się w pary przez uczniów i dokonanie podziału obowiązków: jedna osoba otrzymuje portret znanej osoby (Załącznik 6) i musi przedstawić jej opis; druga osoba, słuchając opisu, ma sporządzić portret pamięciowy.
 przedstawienie efektów pracy uczniów na tablicy
 omówienie osób, których zdjęcia zostały użyte w ćwiczeniu
7. Wyszukanie słówek, które pojawiły się na lekcji w rozsypance literowej (Załącznik 7).
8. Ocena pracy uczniów na zajęciach
9. Zadanie i omówienie pracy domowej:
 nauczenie się pisowni i prawidłowej wymowy słówek poznanych na lekcji.








Załącznik 1

































Załącznik 2

Your word is hidden under the teacher’s desk.


Your word is hidden under the teacher’s chair.


Your word is hidden next to the aquarium with the turtle.


Your word is hidden under the first desk in the row next to the wall.


Your word is hidden next to the aquarium with the fish.


Your word is hidden next to the parrot cage.


Your word is hidden next to the middle windows.














Załącznik 3
EVIDENCE
ALIBI
SUSPECT
THIEF
WITNESS
CLUE
CRIME


Załącznik 5

































Załącznik 6

































Załącznik 7
M M W I T N E S S K C T
R R G B Z S O R N C K C
O Q O Y T Z E J R X X E
L F F K E P S I P D U P
S F I T O V M F Q L B S
O D A R H E I N C E W U
F V T H A I C D I Y A S
U S O T F L E D E L X H
M T F W Y Y R F I N O U
E L O L E L H B N I C E
F F G A A U I H D E Q E
J M T I P O L I C E N Q
alibi
clue
crime
evidence
police
report
suspect
thief
witness


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.