Katalog

Anna Kulesza, 2016-06-01
Belzec

Język angielski, Konspekty

konspekt lekcji jezyk angielski

- n +

Temat lekcji: I can dance. Użycie can oraz can't


Cele lekcji:
• Zapoznanie uczniów z użyciem can – potrafić i can`t – nie potrafić
• Nabycie umiejętności zadawania pytań z użyciem can i odpowiadania na nie
• Poszerzenie słownictwa z zakresu czasowników
• Kształtowanie umiejętności rozumienia wysłuchanego nagrania
• Zaangażowanie uczniów w zabawę poprzez ich udział w grze
• Czytanie i słuchanie ze zrozumieniem
• Prowadzenia dialogu w ramach podanych konstrukcji zdaniowych
Środki dydaktyczne:

komputer, tablica interaktywna, oprogramowanie do tablicy interaktywnej dla podręcznika Evolution1 oraz podręczniki

Metody, techniki:

metoda zajęć praktycznych, metoda oglądowa, praca z tekstem, odgrywanie ról, ćwiczenia indywidualne i grupowe, gra leksykalna

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa, grupowa

Przebieg lekcji:


1. Przedstawienie i wyjaśnienie celów lekcji, wyświetlenie ich na tablicy interaktywnej
2. Wyjasnienie znaczenia i użycia czasownika can, can`t oraz przypomnienie czasowników fly, walk, jump, run, swim
3. Podawanie przez uczniów wszystkich czasowników jakie pamiętają i zapisanie ich na tablicy, a następnie budowanie z nimi ustnie zdań
4. Słuchanie i powtarzanie brzmienia emitowanych, izolowanych przerwami, nazw czynności
5. Powtórne wysłuchanie materiału audio z jednoczesną oceną, które czynności przedstawione w formie obrazków znajdują się na nagraniu
6. Weryfikacja wyników słuchania i wyjaśnienie znaczenia czasowników, których uczniowie nie znają
7. Powtórna emisja i przećwiczenie omawianego materiału, tym razem na tablicy interaktywnej
8. Obejrzenie filmu video Evo`s grammar dostępnego w oprogramowaniu do lekcji i odniesienie do graficznej formy dostępnej na 83str. podręcznika
9. Praca w zespołach dwuosobowych – jednolite zadania dla par - próba konstruowania zdań: Lucy potrafi jeździć na nartach oraz Czy Joe umie grać na gitarze?
10. Wysłuchanie treści krótkiego dialogu (bez pokazywania tekstu) po podaniu instrukcji do zadania. Należy wysłuchać tekst i zwrócić uwagę na to co potrafi i czego nie potrafi Joe oraz Lucy. Nauczyciel rysuje na tablicy chłopca i dziewczynke. Pod każdym rysunkiem notuje w dowolnej formie co umieją, a czego nie umieją dzieci, o których jest mowa w tekście.
11. Weryfikacja efektów ćwiczenia po dwukrotnym wysłuchaniu tekstu – odpowiedzi uczniów na pytanie nauczyciela
12. Prezentacja tekstu na tablicy interaktywnej i odczytanie go przez chętnych uczniów z podziałem na role
13. Praca indywidualna z tym samym tekstem w podręczniku str. 82 – wyszukanie i zakreślenie niezrozumiałych wyrazów oraz ich przetłumaczenie (przepisanie wyrazów do zeszytów w formie notatki)
14. Tłumaczenie tekstu w parach – po jednym wyznaczonym zdaniu
15. Scalenie pracy uczniowskich par – przetłumaczenie tekstu
16. Odpowiedzi uczniów na inne pytania związane z przeczytanym tekstem
17. Kolejne ćwiczenie prowadzenia dialogu w ramach podanych konstrukcji zdaniowych. Praca frontalna - dzieci budują pytania lub udzielają odpowiedzi do zdjęć z czyn-nościami Lucy i Joe`go (ćw. 1 str.80). pracują wg kolejności w jakiej siedzą
18. Zabawa językowa "Evo says" Dzieci pokazują czynnosc, której nazwę nauczyciel wypowie
19. Zadanie pracy domowej w zeszycie ćwiczeń (unit 7, lesson 1)
20. Nagrodzenie uczniów "plusami" za aktywnsc na lekcji


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.