Katalog

Katarzyna Zarębska-Grodzicka, 2016-05-31
Lublin

Inne języki obce, Scenariusze

Scenariusz lekcji jęz. hiszpańskiego - Cocinas del mundo

- n +

Scenariusz lekcji z języka hiszpańskiego w klasie IF dn. 18.03.2014 r.
Prowadzący: Katarzyna Zarębska- Grodzicka
Temat: Cocinas del mundo – ejercicios de comprensión lectora
Treści z podstawy programowej:
(PP 1.5, 1.15) Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych), umożliwiającym realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie następujących tematów: żywienie, elementy wiedzy o krajach obszaru nauczanego języka
(PP. 3.3) Uczeń rozumie krótkie, proste wypowiedzi pisemne (np. napisy informacyjne, listy, ulotki reklamowe, jadłospisy, ogłoszenia, rozkłady jazdy, proste teksty narracyjne): znajduje w tekście określone informacje;
Cel ogólny:
Wzbogacenie i ugruntowanie słownictwa związanego z żywieniem
Cele szczegółowe:
- uczeń zna i posługuje się słownictwem związanym z żywieniem
- uczeń rozumie krótkie, proste wypowiedzi pisemne oraz wyszukuje w nich określone informacje
Postawy- cele wychowawcze:
- uczeń potrafi pracować w małych zespołach zadaniowych (parach, grupach)
- uczeń rozwija ciekawość poznawczą i aktywność intelektualną
- uczeń rozwija postawę ciekawości i otwartości wobec innych kultur
Metody i formy pracy:
- metoda aktywizująca (oglądowa – wykorzystanie obrazków, książki elektronicznej),
- praca indywidualna,
- praca w parach,
- praca całą klasą
Techniki pracy : praca z materiałem wizualnym, zabawa
Środki dydaktyczne: podręcznik „Español en marcha”, program do tablicy interaktywnej, zdjęcia artykułów spożywczych, karty do pracy w parach
Przebieg lekcji:
I. Etap wstępny (Wprowadzenie)
1. Sprawdzenie obecności, wpisanie tematu do dziennika
2. Określenie celu lekcji oraz zapisanie tematu na tablicy
3. Rozgrzewka językowa - sprawdzenie umiejętności i wiedzy z lekcji poprzednich, powtórzenie wiadomości z zakresu żywienia (cała klasa). Nauczyciel pyta klasę o typowe potrawy pochodzące z Hiszpanii. Uczniowie przypominają sobie składniki.
Etap główny (rozwinięcie)
1. Lektura ogłoszeń restauracji i barów - praca w parach
2. Objaśnienie nowego słownictwa, objaśnienie pytań dotyczących ogłoszeń
3. Uczniowie odpowiadają na pytania w parach, a następnie cała klasa wyszukuje informacje w ogłoszeniach i zaznacza je na tablicy.
4. Ćwiczenie 2/53 – uczniowie pracują w parach, identyfikują pochodzenie różnych produktów spożywczych, omówienie ćwiczenia całą klasą.
Faza końcowa (Podsumowanie)
1. Nauczyciel objaśnia zasady zabawy
2. Uczniowie w parach współzawodniczą, powtarzając słownictwo, które pojawiło się w czasie lekcji
4. Nauczyciel wystawia oceny za aktywność.
5. Nauczyciel zadaje pracę domową z zeszytu ćwiczeń ćw. 1,2/32
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.