Katalog

Joanna Bucka, 2016-05-31
Busko-Zdrój

Język angielski, Konspekty

KONSPEKT LEKCJI:Co on robi?- odpowiadamy na pytania.

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Klasa: III a
Nauczyciel: Joanna Bucka
Temat lekcji :Co on robi?- odpowiadamy na pytania.
Cele lekcji:
Po zakończeniu lekcji uczeń:
Potrafi
-nazwać niektóre czynności w języku angielskim
-opisać pełnym zdaniem czynność wykonywaną w tym momencie za pomocą użycia czasownika w formie ciągłej
Zna
- czasowniki: drink, swim, play football, play tennis, ride a bike, eat, dance, run, sit, stand,
-odmianę czasownika „ to be” w liczbie pojedynczej
- zasady dodawania końcówki- ing do czasownika
Pomoce:
- prezentacja multimedialna, kartki z czasownikami, kartki z obrazkami dla uczniów oraz zasadami dodawania końcówki –ing, podręcznik i zeszyt ćwiczeń NEW SPARKS, karty obrazkowe
Formy pracy:
- praca indywidualna, praca grupowa
Metody:
-uczenie się przez odkrywanie
-pokaz
-metoda realizacji zadań wytwórczych
-gry dydaktyczne
-metoda dramy- ćwiczenia pantomimiczne

Przebieg lekcji:
1.Moment organizacyjno-porządkowy: sprawdzenie obecności (2min)
2.Rozgrzewka językowa
- wybrani uczniowie podchodzą do biurka nauczyciela i losują karteczki z czasownikami; ich zadaniem jest pokazanie za pomocą mimiki i gestów danej czynności; pozostali uczniowie odgadują pokazane czynności (5min)
3. Wprowadzenie i praktykowanie czasownika „ to be”
- nauczyciel włącza prezentację multimedialną mającą na celu zapoznanie uczniów z tematyką czasownika „to be” w liczbie pojedynczej (prezentacja nawiązuje do dobrze znanej dzieciom kreskówki „SpongeBob”); zadaniem uczniów jest samodzielne odkrycie znaczenia czasownika „ to be” oraz uświadomienie sobie różnic w formach czasownika „to be” przy poszczególnych osobach
-uczniowie samodzielnie podają formy czasownika „to be” przy poszczególnych osobach oraz starają się podać formy skrótowe (5min)
-uczniowie powtarzają za nauczycielem odmianę czasownika „to be”, wybrani uczniowie samodzielnie odmieniają czasownik „ to be”
- nauczyciel po raz kolejny odmienia czasownik „to be” robiąc od czasu do czasu przerwy –to zadaniem uczniów jest uzupełnienie tego czego nie dopowiedział nauczyciel
- uczniowie wklejają kartki z odmianą „ to be” do zeszytów (3min)
4. Wprowadzenie czasownika w formie ciągłej oraz zasad dodawania końcówki –ing
-nauczyciel wyświetla slajd z paroma zdaniami w czasie Present Continuous i tłumaczy uczniom, że zdania które widzą opisują czynności wykonywane w tym momencie; uczniowie na podstawie zdań próbują powiedzieć w jaki sposób tworzymy zdania z czasownikiem w formie ciągłej
-nauczyciel rozdaje uczniom kartki z zasadami dodawania końcówki- ing, informacje zawarte na kartkach nie są kompletne, tak więc zadaniem uczniów będzie ich uzupełnienie na podstawie kolejnych slajdów pokazanych przez nauczyciela; uczniowie wklejają kartki do zeszytów (6min)
5. Utrwalenie poznanych struktur gramatycznych
- nauczyciel rozdaje uczniom kartki z obrazkami- obrazki przedstawiają chłopców i dziewczynki wykonujących różne czynności, zadaniem uczniów jest opisanie pełnym zdaniem (używając czasownika w formie ciągłej ) obrazków (15 min)
6.Podsumowanie lekcji
-nauczyciel pokazuje uczniom karty obrazkowe przedstawiające różne czynności, wypowiada zdanie opisujące dany obrazek, np.” She’s swimming”, jeśli zdanie jest zgodne z treścią obrazka uczniowie mówią -YES , a jeżeli nie -NO (6min)
7. Zadanie pracy domowej
zeszyt ćwiczeń str. 16 ćw.1,2 (3min)





Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.