Katalog

Dorota Krupa, 2016-05-18
Wadowice Górne

Zajęcia przedszkolne, Scenariusze

Scenariusz zajęcia "Koń" 3,4-latki

- n +

Scenariusz zajęć
Autor: Dorota Krupa
Grupa: "Biedroneczki" 3,4 – latki
Temat kompleksowy: Co się dzieje na wiejskim podwórku?
Temat zajęć: Wesoły koń.

Cele ogólne:
- rozwijanie sprawności ruchowej, artykulacyjnej i manualnej
- rozwijanie poczucia rytmu
- zachęcanie do wypowiedzi, formułowania krótkich myśli

Cele operacyjne: Dziecko:
- rozpoznaje zwierzęta żyjące na wsi: konie;
- potrafi krótko wypowiedzieć się na temat obrazka
- ćwiczy wyobraźnię i pamięć
- umie ustawić się w kole i przemieszczać się po jego okręgu
- uczestniczy w zabawie ruchowej ze śpiewem
- potrafi cieszyć się ze wspólnej zabawy
- potrafi rozcierać plastelinę w konturze rysunku oraz rysować patyczkiem po plastelinie

Formy pracy: grupowa, indywidualna
Metody: zadania stawiane do wykonania, pokaz, objaśnienia, instrukcje
Środki dydaktyczne: obrazek z koniem, płyta CD z piosenką "Koniki", rysunek konturowy konia, plastelina (brązowa i czarna), patyczki,

Podstawa programowa: 1.1; 1.2; 3.2; 3.3; 8.2; 12.1; 14.2; 14.3

Przebieg zajęć:
1. Powitanie "Jestem...."
2. Rozmowa kierowana na temat obrazka: "Koń"
3. Czytanie opowiadania "Wesoły konik" Patrycji Siewiera-Kozłowskiej z zakresu profilaktyki logopedycznej
4. Zabawa ruchowa "Koniki"
5. Praca plastyczna "Koń"

Ewaluacja: Dzieci, którym zajęcie podobało się wkładają do koszyczka przy wizerunku konia siano (lub kostkę cukru).
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.