Katalog

Agnieszka Budnik, 2016-05-18
Poznań

Zajęcia przedszkolne, Scenariusze

Mali badacze- -tajemnice ognia

- n +

1. Grupa przedszkolna :
2. Imię i nazwisko prowadzącego:
3. Data:
4. Temat tygodnia: Eksperymentujemy!
5. Temat zajęcia: Mali badacze- -tajemnice ognia
6. Cel ogólny zajęcia
• Kształtowanie umiejętności przeprowadzania prostych doświadczeń i wyciągania wniosków
• Kształtowanie nawyków bezpiecznego zachowania się podczas przeprowadzania doświadczeń
• Wzbudzanie ciekawości

7. Cele operacyjne zajęcia:
Dziecko:
- buduje pozytywne relacje między członkami grupy

- wie, jakie istnieją niebezpieczeństwa i korzyści związane z ogniem

- wie, że nie tylko sam płomień, ale i gorące powietrze może odpalić zapałkę

- wie, że ciepłe, niewidoczne powietrze z zapałki unosi się do góry i wprawia papier w ruch

- wie, że ogień potrzebuje powietrza, żeby się palić i jak się kończy to gaśnie

- potrafi wyciągnąć wnioski i poprawnie wypowiadać się

-poznaje świat poprzez obserwację i eksperyment

8. Podstawa programowa (obszar słownie/ numer) : np.
1, 3, 4, 5, 6
9. Metody: oglądowa, czynna, słowna
10. Formy pracy:
• Indywidualna
• Grupowa
11. Środki dydaktyczne: świeczki, zapałki, słoik lub szklanka, talerz, zabarwiona woda,
12. Przebieg
-przywitanie piosenką;
-zabawa integracyjna „Woda, ogień, powietrze”;
-rozmowa kierowana na temat ognia: wymienianie przez dzieci korzyści i niebezpieczeństw związanych z ogniem;
-Eksperyment I „Czy gorące powietrze może zapalić zapałkę”
-Eksperyment II „Znikająca woda”
-Eksperyment III „Jak można zgasić świeczkę"
-Eksperyment IV „Sklejone szklanki”
-Ewaluacja: dokończ zdanie „Na dzisiejszych zajęciach najbardziej podobało mi się, gdy…”
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.