Katalog

Marta Burzyńska, 2015-06-30
Olsztyn

Uroczystości, Scenariusze

Scenariusz: Dzień Babci i Dziadka.

- n +

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Grupa: PSZCZÓŁKI
Wiek dzieci: trzylatki
Data: 23.01.2015 r.

Cele:
•Wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków.
•Rozwijanie ekspresji słownej, ruchowej poprzez łączenie śpiewu z elementami ruchu.
•Sprawianie radości bliskim poprzez obdarowywanie ich samodzielnie wykonanymi upominkami oraz poczęstunkiem.
•Uczenie sposobów wyrażania uczuć i szacunku dla osób starszych.

Przebieg
1.Powitanie
Nauczyciel wita gości.
„Witam serdecznie wszystkich naszych gości: Babcie i Dziadków. W naszym przedszkolu jest dzisiaj wyjątkowa uroczystość – z okazji Waszego święta. Oddaję teraz głos waszym najukochańszym wnukom. To one pragną umilić Wasze dzisiejsze święto i pobyt w naszym przedszkolu.
Zapraszamy do obejrzenia ich występu!”

(Dzieci wchodzą na scenę przez papierowe serce, wysyłają całusy i machają do bliskich.)

2.Dzieci śpiewają piosenkę „Wszyscy są, witam was” na powitanie.

„Wszyscy są., witam Was.
Zaczynamy, już czas.
Jestem ja, jesteś ty.
Raz, dwa, trzy.”

3.Taniec do piosenki „Poleczka skakanka”

Kręcą się kółeczka,
Póki gra poleczka.
Kręcą się kółeczka,
Póki polka gra.
Teraz ukłon aż po pas,
Piękny ukłon-jeszcze raz.
Tupnij raz, klaśnij też,
I zrób obrót tralala!
Tupnij raz, klaśnij też,
Skoczna polka, hopsasa!

4.Dzieci recytują wierszyk „Rodzinka” pokazując na paluszkach.

„Ten pierwszy to dziadziuś, a obok babunia.
Największy to tatuś, a obok mamunia.
A to ja dziecinka mała.
I jest rodzinka cała”

5.Recytacja wiersza: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka
Ale jak im to powiedzieć?
Może im zaśpiewam, wtedy będą wiedzieć.

6.Dzieci śpiewają piosenkę „Nasi kochani babcia i dziadek”

Gdy babcia i dziadek idą na spacer,
nie idą sami,
Bardzo się cieszą, że mogą w parku
wędrować z nami.
Są uśmiechnięci i czasu mają
zawsze tak wiele
jakby w tygodniu codziennie były
same niedziele.

Ref.: Babciu, dziadku poczekajcie
zaraz przybiegniemy.
Na ławeczce pod kasztanem
razem usiądziemy.
Opowiecie co tam słychać
na szerokim świecie.
Jak zrozumieć trudne sprawy
wy najlepiej wiecie.

Babcia i dziadek! Są zawsze blisko
Tak nas kochają,
że wszystkie siły i czas swój cały
nam poświęcają.
A kiedy mamy jakieś kłopoty
albo zmartwienie
możemy zawsze liczyć na pomoc
i pocieszenie.

7.Dzieci śpiewają piosenkę „Tupu, tup po śniegu” ilustrując ją ruchem.

Przyszła zima biała
Śniegiem posypała
Zamroziła wodę
Staw przykryła lodem

Tupu tup po śniegu
Dzyń, dzyń na sankach
Skrzypu skrzyp na mrozie
Lepimy bałwanka


Kraczą głośno wrony kra, kra
Marzną nam ogony kra, kra
Mamy pusto w brzuszku
Dajcie nam okruszków!

Tupu tup po śniegu
Dzyń, dzyń na sankach
Skrzypu skrzyp na mrozie
Lepimy bałwanka

Ciepłe rękawiczki
I wełniany szalik
Białej, mroźnej zimy
Nie boję się wcale

Tupu, tup po śniegu
Dzyń, dzyń na sankach
Skrzypu skrzyp na mrozie
Lepimy bałwanka

8.Wręczenie samodzielnie wykonanych upominków dla Babci i Dziadka.
9.Poczęstunek przygotowany przez dzieci.
Wyświetleń: 297


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.