AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Katarzyna Lutomska, 2015-06-22
Wronki

Zajęcia artystyczne, Scenariusze

Scenariusz zajęć plastycznych w ramach godzin świetlicowych w gimnazjum.

- n +

Temat: Scrapbooking – technika tworzenia i ozdabiania przedmiotów użytkowych.
Cel ogólny :
Tworzenie wypowiedzi – ekspresja przez sztukę.
Uczeń:
podejmuje działalność twórczą, posługując się środkami wyrazu plastycznego
( kompozycja, tonacja, barwa)
Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:
Nawiązanie do wcześniejszych zajęć i zdobytej wiedzy na temat scrapbookingu ( Przypomnienie: Co to za technika?, Jakim materiałów używamy do wykonania scrapu?)
Pojęcie kompozycji i jej rodzaje ( otwarta ,zamknięta, symetryczna, rytmiczna)
Gama kolorystyczna, tonacja, kontrasty barwne
Cele lekcji:
Uczeń:
- wie co to jest scrapbooking i jakich materiałów powinien użyć do jego wykonania,
- umie zastosować rodzaj zdobienia odpowiedni do przeznaczenia przedmiotu rodzaj zdobienia
- potrafi rozplanować przygotowane elementy na kartce o wybranym formacie stosując wybraną przez siebie kompozycję i kolorystykę
- wykona scrapbooking z wybranych przez siebie materiałów

Cele sformułowane w języku ucznia:
Na dzisiejszej lekcji :
- wykonacie scrapbooking według własnego pomysłu (kompozycja, kolorystyka)
wykorzystując różne materiały.
Będę zwracała uwagę na:
- pomysł
- estetykę wykonania
- umiejętność współdziałania w grupie
- wkład pracy w tworzenie scrapbookingu
METODY NAUCZANIA:
- pogadanka, dyskusja
- praktyczna
FORMY PRACY:
- praca indywidualna ( własna praca)
- praca w grupie ( wymiana materiałów, pomysłów)
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Prezentacja obrazów przedstawiających kompozycję : zamkniętą, otwartą, statyczną, dynamiczną
Gotowe prace, zdjęcia różnych sposobów zdobienia
Materiały do wykonania scrapbookingu,
Przebieg lekcji:
1. Powitanie, podanie celu lekcji w języku ucznia.
2. Nawiązanie do informacji z poprzednich zajęć.
3. Powtórzenie wiadomości z zakresu wiedzy plastycznej .
4. Podanie NaCoBeZu
5. Praca twórcza uczniów.
6. Monitorowanie zajęć- na bieżąco poprzez dostrzeganie wysiłku uczniów, doceniania go,
pochwała, stosowanie za bieżąco informacji zwrotnej.
7. Samoocena i ocena koleżeńska
8. Podsumowanie lekcji
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 305


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.