Katalog

Ksenia Anita Wilczewska, 2015-06-18
Olecko

Język angielski, Konspekty

There is/ there are- zajęcia otwarte.

- n +

Konspekt zajęć otwartych z języka angielskiego
Temat lekcji: There is/ There are. Użycie wyrażeń There is/ There are.

Klasa: IV b
Prowadzący: Ksenia Anita Wilczewska

I Cele lekcji:

Cele ogólne:
 doskonalenie umiejętności mówienia i słuchania,
 wzbogacenie zasobu słownictwa,
 kształcenie umiejętności wykorzystania poznanej wiedzy.

Cele operacyjne:
Uczeń potrafi:
 zrozumieć tekst słuchany,
 udzielić informacji,
 stosować zwroty there is/ there are,
 właściwie reagować na polecenia.

II. Treści podstawy programowej:
 Uczeń posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych w zakresie domu (miejsca zamieszkania, opisu domu, pomieszczeń domu i ich wyposażenia);
 Uczeń reaguje na polecenia.
 Rozumie znaczenie zwrotów dnia codziennego adresowanych do ucznia.
 Rozumie ogólny sens prostego tekstu.
 Wyszukuje proste informacje w tekście słuchanym.
 Przekazuje ustnie informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego.
 Zapisuje informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego.
 Uczeń stosuje strategie komunikacyjne (np. domyślanie się znaczenia wyrazów z kontekstu, rozumienie tekstu zawierającego nieznane słowa i zwroty).
 Posiada świadomość językową.

III Metody:
 podająca,
 audiolingwalna,
 oglądowa,
 metoda reagowania całym ciałem - TPR (Total Physical Response).

IV Formy pracy:
 cała klasa
 praca indywidualna
V Pomoce dydaktyczne:
 podręcznik „Project 1 third edition”
 karty pracy z lukami, karty pracy z pracą domową
 magnetofon i płyta CD
 projektor multimedialny
VI Przebieg lekcji:

1. Wprowadzenie (ok. 3 minut)
 Sprawdzenie obecności .
 Podanie tematu i celów lekcji.

2. Rozwinięcie (ok. 37 minut)
 Uczniowie przypominają nazwy przyimków miejsca i określają miejsca położenia wskazywanych przez nauczyciela przedmiotów znajdujących się w klasie i wyświetlanych uczniom przy użyciu projektora multimedialnego.
 Uczniowie słuchają nagrania i wymieniają usłyszane nazwy pomieszczeń w domu i ich położenie.
 Uczniowie powtarzają wyrazy za nagraniem.
 Uczniowie odpowiadają na pytania do wysłuchanego tekstu.
 Przerwa śródlekcyjna- uczniowie śpiewają piosenkę i ilustrują jej tekst ruchem.
 Uczniowie czytają wysłuchany wcześniej tekst i uzupełniają zadanie w podręczniku wpisując we właściwe luki zwroty There is/ There are.
 Uczniowie wykonują zadanie z użyciem zwrotów There is/ There are.

3. Podsumowanie (ok. 5 minut)
 Sprawdzenie wykonanego zadania.
 Rozdanie kart pracy, w których zadaniem uczniów jest podpisanie pomieszczeń, mebli i innych elementów wyposażenia domu pokazanych na ilustracji odpowiednimi nazwami oraz użycie zwrotów There is/There are- zadanie i wytłumaczenie pracy domowej.
 Podsumowanie lekcji.
Wyświetleń: 176


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.