Katalog

Ksenia Anita Wilczewska, 2015-06-24
Olecko

Język angielski, Konspekty

Giving directions- konspekt zajęć z języka angielskiego.

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Temat lekcji: Giving directions. Podawanie kierunków.

Data: 26.03. 2014
Klasa: IV a
Prowadzący: Ksenia Anita Wilczewska


I Cele lekcji:

Cele ogólne:

 doskonalenie umiejętności mówienia i słuchania,
 wzbogacenie zasobu słownictwa,
 kształcenie umiejętności wykorzystania poznanej wiedzy.

Cele operacyjne:

Uczeń potrafi:
 zrozumieć tekst słuchany,
 prosić o informacje,
 udzielić informacji,
 właściwie reagować na polecenia,

II. Treści podstawy programowej:
 Uczeń posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych w zakresie podróżowania i turystyki.
 Uczeń reaguje na polecenia.
 Rozumie znaczenie zwrotów dnia codziennego adresowanych do ucznia.
 Rozumie ogólny sens prostego tekstu.
 Wyszukuje proste informacje w tekście słuchanym.
 Rozpoznaje rodzaje sytuacji komunikacyjnych.
 Uczeń prosi o informacje.
 Wyraża prośby i podziękowania.
 Przekazuje ustnie informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego.
 Zapisuje informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego.
 Uczeń współdziała w grupie.
 Uczeń stosuje strategie komunikacyjne (np. domyślanie się znaczenia wyrazów z kontekstu, rozumienie tekstu zawierającego nieznane słowa i zwroty).
 Posiada świadomość językową.

III Metody:
 podająca,
 audiolingwalna,
 oglądowa,
 drama,
 programowane (z użyciem komputera, tablicy interaktywnej),
 metoda reagowania całym ciałem - TPR (Total Physical Response).


IV Formy pracy:
 cała klasa
 praca indywidualna

V Pomoce dydaktyczne:
 podręcznik „Project 1 third edition”
 karty pracy z mapką miasta
 zasoby internetowe
 płyta CD

VI Przebieg lekcji:

1. Wprowadzenie (ok. 3 minut)
 Sprawdzenie obecności .
 Podanie tematu i celów lekcji.

2. Rozwinięcie (ok. 37 minut)

 Uczniowie przypominają nazwy miejsc i punktów w mieście oraz zwrotów określających ich położenie.
 Uczniowie słuchają nagrania i wymieniają usłyszane nazwy miejsc w mieście i ich położenie.
 Uczniowie ponownie słuchają nagrania i uzupełniają zadanie w podręczniku.
 Niektórzy uczniowie próbują w parach odegrać scenki sytuacyjne.
 Przerwa śródlekcyjna- uczniowie właściwie reagują na polecenia.
 Uczniowie wykonują zadania z wykorzystaniem zasobów internetowych.

3. Podsumowanie (ok. 5 minut)

 Sprawdzenie wykonanego zadania.
 Rozdanie kart pracy z mapką miasta- zadanie i wytłumaczenie pracy domowej.
 Podsumowanie lekcji.

Wyświetleń: 297


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.