Katalog

Magdalena Adamek, 2015-02-02
Wodzisław Śląski

Język angielski, Konspekty

Why do people honour Dr. Martin Luther King, Jr? - konspekt lekcji języka angielskiego.

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1. Poziom nauczania: klasa III gimnazjum
2. Temat: Why do people honour Dr. Martin Luther King, Jr?
Temat ten integruje treści historii z językiem angielskim. Realizowany jest podczas dwóch jednostek lekcyjnych. Temat oparty jest na materiale autentycznym.
3. Cele lekcji językowe:
• doskonalenie umiejętności:
- czytania ze zrozumieniem ( „skimming” and „scanning” wyszukiwanie kluczowych i szczegółowych informacji w tekście)
- słuchania ze zrozumieniem (listening for gist and listening for details)
- pisania – notatka, streszczenie, wyrażenie opini
- mówienia – dyskusja, odpowiedzi na pytania, wyrażanie opini
• poznanie słownictwa związanego z tematem nowej lekcji
4. Cele lekcji pozajęzykowe:
- zapoznanie uczniów z postacią Martina Luthera Kinga, Jr. i uświadomienie uczniom znaczenia jego działalności
- przybliżenie uczniom problemu dyskryminacji rasowej
- przedstawienie uczniom słynnej przemowy M.L.Kinga, Jr. „I have a dream” wygłoszonej w Waszyngtonie 28 sierpnia 1963 roku
5. Cele wychowawcze:
- kształtowanie postawy przeciwko rasizmowi oraz tolerancji wobec innych narodowości
6. Techniki pracy:
- „burza mózgów”
- słowna-rozmowa
- praca z tekstem (czytanym, słuchanym)
- praktyczna-wykonywanie ćwiczeń
- twórcza
7. Formy pracy:
- z cała klasą
- w parach
- indywidualna
8. Pomoce dydaktyczne:
- artykuł
- przemówienie M.L. Kinga, Jr.„I have a dream”
https://ia600402.us.archive.org/29/items/MLKDream/MLKDream_64kb.mp3
- zestawy ćwiczeń dla uczniów


PRZEBIEG LEKCJI:
1. Część wstępna:
- sprawdzenie zadania domowego
- rozgrzewka językowa
- podanie tematu lekcji
2. Część główna: praca z materiałem autentycznym

TYP ĆWICZENIA CEL ĆWICZENIA
„Co już wiemy o M.L.Kingu,Jr.? burza mózgów Wprowadzenie uczniów w temat lekcji
Dopasowywanie definicji do podanych słów
Zapoznanie uczniów z nowym słownictwem
Czytanie w celu wyszukania kluczowych i szczegółowych informacji w tekście
Zapoznanie uczniów z najważniejszymi faktami z życia M.L.Kinga, Jr.
Sporządzenie notatki
Doskonalenie umiejętności pisania, krytycznego myślenia, selekcjonowania informacji
Indywidualne tworzenie definicji rasizmu Doskonalenie umiejętności mówienia- wyrażanie opinii
Słuchanie przemówienia „I have a dream”- sporządzenie notatki
Doskonalenie umiejętności rozumienia kluczowych informacji słuchanego tekstu – dostrzeżenie „snu” mówcy
Ponowne słuchanie fragmentu przemówienia – uzupełnienie luk
(Doskonalenie umiejętności rozumienia szczegółowych informacji
Sporządzenie własnej przemowy „ I have a dream too” dotyczącej własnego kraju, narodu
Doskonalenie umiejętności pisania – wyrażenie własnych myśli, krytyczne myślenie

3. Podsumowanie:
- krótka dyskusja- utrwalenie zdobytych wiadomości/słownictwa
- ocena pracy uczniów
- zadanie pracy domowej
Wyświetleń: 363


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.