Katalog

Sylwia Zientarska, 2015-02-02
Czeladź

Wychowanie fizyczne, Konspekty

Orientacja przestrzenna: Ćwiczenia równoważne.

- n +

Konspekt lekcji-orientacja przestrzeni i poruszania się
Temat : Ćwiczenia równoważne
1. Cele w zakresie:
• Umiejętności: uczeń potrafi przyjąć postawę równoważną oraz postawę skorygowaną
• Motoryki: kształtowanie nawyku przyjmowania prawidłowej postawy ciała, wzmacnianie mm. posturalnych
• Wiadomości: wie jak ważna jest prawidłowa postawa ciała w czynnościach codziennych
• Akcent wychowawczy: zachęcanie do aktywności ruchowej w czasie wolnym

2. Klasa: 2P, 5P
3. Czas trwania: 60 min
4. Przybory i przyrządy: piłki, laski gimnastyczne, woreczki, pachołki
5. Osoba prowadząca: S. Zientarska,
6. Data: 21.11.2014r

Tok lekcji Zadania szczegółowe Dozowanie Uwagi organizacyjno- metodyczne
Część wstępna
1.Zorganizowanie grupy

2.Motywacja

3. Rozgrzewka


1.Zbiórka
2. Powitanie sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

1.Podanie tematu oraz motywacja do aktywnego udziału w lekcji

1. Marsz dookoła sali.
2. Bieg w rozsypce, na sygnał -klaśnięcie, przyjęcie prawidłowej postawy
- Stopy ustawione równolegle obok siebie
- Kolana wyprostowane
- Brzuch wciągnięty
- Barki cofnięte ku tyłowi
- Łopatki ściągnięte
- Szyja wyciągnięta
- Wzrok skierowany przed siebie
- RR wzdłuż tułowia

2. Ćwiczenia kształtujące z piłkami
krążenia piłki wokół głowy
-krążenia wokół bioder
-przekładania pod kolanem
-toczenie piłki prawą i lewa ręką
1 min

1 min

1 min

5 min

5min

Ustawienie w szeregu

Część główna

Ćwiczenia z wykorzystaniem odruchów błędnikowych


Ćwiczenia oddechowe


1. Pw. klęk podparty, Ruch - naprzemienne wznosy ręki i nogi, wytrzymanie i powrót do p.w.
2. Pw. stanie jednonóż, ułożenie woreczka na kolanie nogi wzniesionej i zgiętej Ruch - wytrzymanie w tej pozycji przez kilka sek

3.Pw. stanie w postawie skorygowanej, woreczek na głowie, ręce zgięte w łokciach Ruch - marsz we wspięciu na palcach dookoła sali, opad, wspięcie
4. Pw. stanie w postawie skorygowanej z woreczkiem na głowie, RR wzdłuż tułowia Ruch - przejście do siadu i powrót do stania z utrzymaniem postawy skorygowanej i utrzymaniem woreczka na głowie
5. Pw. stanie przy drabinkach z woreczkiem na głowie Ruch - przejście do półprzysiadu następnie wypychając woreczek w górę powolny wyprost tułowia i przyjęcie prawidłowej postawy ciała.

7. Pw –postawa zasadnicza, wejście i przejście po ławeczce gimnastycznej
8. Pw. j.w z woreczkiem na głowie
9. Pw. stanie z laską gimnastyczną za plecami na wysokości łopatek
Ruch - podczas wdechu podniesienie nogi do góry przy zgiętym kolanie
przy wydechu opuszczenie nogi, powtarzamy ćw. zmieniając nogi


20x


20x


2min


10x


10x


10x


10x


Ustawienie w kole


Ustawienie w rzędzie

Ustawienie w kole


Część końcowa
Uspokojenie organizmu


Czynności organizacyjno-porządkowe

Nastawienie do aktywności ruchowej w czasie wolnym
Zabawa uspokajająca:
1.Zabawa „bociany do gniazda” na sygnał jeden gwizdek marsz po sali dwa gwizdki powrót do „gniazda”( szarfy) przyjęcie postawy równoważnej (stanie jednonóż ), wygrywa dziecko które najdłużej utrzyma taką postawę

1Zbiórka –sprawdzenie obecności
2. Ocena grupy najaktywniejszy uczeń otrzymuje plusa


1. Motywacja uczniów do podejmowania aktywności ruchowej
3min


1 min


1 min

Ustawienie w szeregu

Ustawienie w szeregu

Wyświetleń: 430


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.