Katalog

Katarzyna Grzyb, 2014-08-26
Radom

Edukacja regionalna, Scenariusze

Scenariusz Zajęć: "Grodzisko Piotrówka- najstarsza część miasta Radomia"”

- n +

Czas trwania zajęć: 45min

Cel ogólny: Wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów najstarszą częścią miasta Radomia
Cele szczegółowe:
Uczeń:
1. Opisuje zabytkowe wzgórze Piotrówka,
2. Opisuje najstarszą część miasta Radomia,
3. Wymienia, rozpoznaje i opisuje elementy znajdujące się na terenie Grodziska ( kamień z tablicą pamiątkową, schody, dwa maszty drewniane, drewniany krzyż),
4. Skupia uwagę podczas zajęć,
5. Uczestniczy w projekcji filmu dokumentalnego na temat historii Piotrówki,
6. Zadaje pytania dotyczące historii Piotrówki,
7. Ocenia obejrzany film dokumentalny,
8. Dzieli się swoimi uwagami z innymi uczniami w klasie.
Metody zastosowane w pracy z uczniem:
1. Uczenie się przez odkrywanie, działanie i przeżywanie:
-projekcja filmu dokumentalnego,
2. Słowne i praktyczne:
-Dyskusja,
-Pogadanka;
Formy pracy z uczniem:
-Zespołowa ( z całą klasą)

Przebieg zajęć:
1. Powitanie uczniów, sprawdzenie listy obecności.
2. Podanie tematu zajęć, krótkie wprowadzenie na temat radomskiej Piotrówki,
3. 30-minutowa projekcja filmu dokumentalnego na temat Piotrówki i jej historii,
4. Po zakończeniu projekcji poproszenie uczniów o podzielenie się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat tego, co udało się uczniom zapamiętać z filmu, na ile film wydał się im interesujący i zrozumiały.
5. Podziękowanie uczniom za dyskusję, ocenienie najbardziej aktywnych w dyskusji uczniów, zakończenie zajęć.



Wyświetleń: 535


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.