Katalog

Katarzyna Iwona Stodulska, 2014-06-18
Rawa Mazowiecka

Język angielski, Konspekty

Scenariusz lekcji języka angielskiego – zajęcia z języka angielskiego dla klas IV, V, VI realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2 w ZPSP i PP w Brzostowcu w II semestrze roku szkolne

- n +

Konspekt Brzostowiec, 20.03.2013

Opracowała Katarzyna Stodulska

Scenariusz lekcji języka angielskiego – zajęcia z języka angielskiego dla klas IV, V, VI realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.1,Poddziałanie 9.1.2 w ZPSP i PP w Brzostowcu w II semestrze roku szkolnego 2012/2013.

Temat lekcji: Czas Present Perfect.
Czas trwania lekcji:45 minut
Formy pracy: indywidualna, w parach, grupowa.

Cele:
Cel główny: Utrwalenie wiadomości gramatycznych i zastosowania czasu Present Perfect w zdaniach w sytuacjach życia codziennego. Utrwalenie i przećwiczenie form Past Participle podanych czasowników oraz zastosowania słówek ‘for’ – ‘przez’ i ‘since’ – ‘od’ w zdaniach.
Cele operacyjne: Na poziomie wiadomości uczeń powinien: - znać konstrukcję czasu Present Perfect, umieć tworzyć zdania oznajmujące, przeczenia i pytania z zastosowaniem tego czasu oraz form Past Participle podanych czasowników i słówek ‘for’ oraz ‘since’.

Na poziomie umiejętności uczeń powinien:
-umieć uzupełnić zdania pytające odpowiednimi formami czasowników regularnych lub formami Past Participle czasowników nieregularnych,
- udzielić krótkiej odpowiedzi na pytanie postawione w omawianym czasie wykorzystując poznane wiadomości,
- uzupełnić luki odpowiednimi formami czasowników,
- uzupełnić zdania odpowiednimi formami omawianego czasu oraz słówkami: ‘for’i ‘since’
znać zastosowanie tych słówek.

Cel wychowawczy:
- kształcenie umiejętności zgodnej współpracy w parach i w grupie.

Metody:
- powtarzanie za nauczycielem
-prezentacja nowego słownictwa na tablicy
-rozmowa
- uzupełnianie pytań dotyczących własnych doświadczeń życiowych
- praca w parach polegająca na przeprowadzeniu wywiadu z kolegą na temat jego doświadczeń
- zabawa polegająca na sprawdzaniu zgodności odpowiedzi kolegów
- wspólne sprawdzanie poprawności wykonanych zadań

Procedury osiągania celów:
- zadawanie pytań poszczególnym uczniom
- formułowanie przez uczniów pytań i odpowiedzi
- wykonywanie zadań gramatycznych, translacyjnych i ze słuchu
- gra językowa celem utrwalenia zastosowania ćwiczonych struktur językowych i słownictwa

Środki dydaktyczne:
- materiały z biblioteczki nauczyciela – kserokopie stron z podręcznika oraz z zeszytu ćwiczeń Hot Spot 3, materiały dodatkowe nauczyciela.

Moduły lekcji.
Tok lekcji w zarysie. Metody. Pomoce.

I część – organizacyjna i powtórzeniowa.
- powitanie
- sprawdzenie listy obecności
- odpytanie z poprzednich lekcji
- zapisanie tematu lekcji

II część – zasadnicza
- wspólne przypomnienie omawianego wcześniej czasu Present Perfect, sposobu formułowania zdań oraz zastosowania słówek ‘for’ i ‘since’,
- wprowadzenie i omówienie zastosowania słówka ‘ever’ – ‘kiedykolwiek’ w pytaniach z zastosowaniem tego czasu,
- omówienie zadania polegającego na uzupełnieniu luk w pytaniach odpowiednimi formami czasowników,
- następnie po wspólnym sprawdzeniu poprawności wykonania zadania uczniowie udzielają odpowiedzi na pytania w kwestionariuszu odnośnie swoich doświadczeń życiowych, a następnie próbują odgadnąć czy kolega z ławki ma podobne doświadczenia, dane wpisują do kwestionariusza,
- uczniowie przeprowadzają wywiad z kolegą z ławki zadając pytania zamieszczone w kwestionariuszu i udzielając krótkich odpowiedzi z zastosowaniem omawianego czasu,
- następnie sprawdzają czy znają swojego kolegę z ławki, czy udało im się odgadnąć, które z wymienionych czynności już w swoim życiu wykonał, podliczają punkty, sprawdzamy, która para ma najwięcej punktów,

.III część – utrwalająca
- na stronach z zeszytu ćwiczeń uczniowie dopisują do podanych czasowników odpowiednie formy czasowników regularnych i nieregularnych, w razie potrzeby korzystając z tabeli w zeszycie ćwiczeń na s. 80,wspólnie sprawdzamy poprawność wykonania zadania,
- ćwiczenie polegające na uzupełnieniu zdań w omawianym czasie z użyciem słówek ‘for’ i ‘since’ na podstawie załączonych informacji,
.

IV część – podsumowująca:
-zadanie pracy domowej:
1. Naucz się nowych słówek i powtórz gramatykę.
3.Wykonaj ćwiczenie 4 ze strony 55.
4. Ćwiczenie dla chętnych – 6 ze strony 55.


Wyświetleń: 392


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.