Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Monika Grzywna-Wołoszyn, 2013-12-31
Sosnowiec

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Co mówią znaki drogowe? - Konspekt zajęć

- n +

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z ELEMENTAMI OK
Klasa I



Temat: Co mówią znaki drogowe?

Edukacje: środowiskowa, polonistyczna, matematyczna, techniczna.
Cele lekcji.:
 zna kilka znaków drogowych najczęściej spotykanych w pobliżu szkoły,
 rozpoznaje główne grupy znaków drogowych,
 wie, dlaczego są one przy ulicach, jezdniach, szkołach,
 rozumie, dlaczego znaki drogowe obowiązują pieszych i kierowców,
 stosuje przemienność dodawania,
 potrafi redagować różne rodzaje zdań, rozpoznać je,
 wykonuje znaki drogowe: wycina, łączy i mocuje elementy.

Cele sformułowane w języku ucznia:
 rozpoznaję niektóre znaki drogowe i wiem do czego są potrzebne,
 wiem, że gdy dodaję to mogę zmieniać kolejność,
 umiem zrobić znak drogowy,
 wiem jakimi znakami kończą się zdania,
 potrafię ocenić koleżeńsko pracę kolegi.

Pytanie kluczowe: Kiedy jestem bezpieczny na drodze?

Metody pracy: rozmowa, praktyczne działanie.

Formy: indywidualna jednolita, zbiorowa.

Środki dydaktyczne: plansze ze znakami drogowymi, książki, blok techniczny, nożyczki, plastelina, patyczki, kolorowe światła, kredki świecowe, znaki drogowe.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Wspólne oglądanie plansz ze znakami drogowymi, książek dla kierowców i dla dzieci:
 -określenie rodzajów znaków drogowych: ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne,
 wyszukiwanie znaków drogowych znanych dzieciom,
 rozwiązanie zagadki dotyczącej znaków drogowych
Stoją na drodze na długich nogach, ale to nie ptaki. Jak jeździć trzeba, nauczyć mogą drogowe....
 rysowanie i wyklejanie w ćwiczeniach znanych dzieciom znaków drogowych,
 dobieranie odpowiednich znaków do podpisów.
2. Wykonanie dowolnego znaku drogowego:
 dzieci rysują na kartonie dowolny znak drogowy z uwzględnieniem jego kształtu i koloru,
 wycinają znak nożyczkami i mocują na patyczku,
 znak mocują na podstawce z plasteliny.
3. Ocenianie przez dzieci znaków drogowych (ocena koleżeńska)
Nacobezu:

 właściwy kształt znaku(+),
 właściwy kolor(+),
 staranność pracy(+)
Ocena koleżeńska (sygnalizacja świetlna):
+ czerwone światło
++ żółte światło
+++ zielone światło.

4. Przemienność dodawania. Obliczenia wewnątrz drugiej dziesiątki. Manipulowanie znakami drogowymi, ćwiczenia w różnym segregowaniu znaków. Samodzielne wyciągnięcie wniosku przez uczniów (dodawanie jest przemienne).
5. Układanie i pisanie w zeszytach zdań dotyczących zachowania na jezdni.
Uważaj, tak nie wolno!
Przechodzę ostrożnie przez jezdnię.
Czy potrafisz przechodzić przez jezdnię?
6. Nauczyciel omawia rodzaje zdań: oznajmujące, pytające, rozkazujące. Przypomina o stosowaniu w zdaniach znaków przestankowych.
7. Podsumowanie dnia:
 jakie rodzaje znaków drogowych wyróżniamy?
 jak oznaczone są przejścia do pieszych?
 jakie wyróżniamy rodzaje zdań?

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 533
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014