AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Anna Kałamucka, 2013-06-17
Krasiczyn

Informatyka, Konspekty

Konspekt - Tworzenie dokumentu korespondencji seryjnej.

- n +

Przedmiot: Oprogramowanie biurowe.
Klasa: 3
Temat lekcji: Tworzenie dokumentu korespondencji seryjnej.

Cele ogólne:
1.zapoznanie uczniów z zasadami tworzenia korespondencji seryjnej.
2.doskonalenie umiejętności tworzenia dokumentów z wykorzystaniem korespondencji seryjnej w MS WORD.
3.doskonalenie umiejętności dostrzegania użyteczności poznanych czynności
w życiu.
Cele szczegółowe:
1.uczeń wie co to jest i w jakim celu tworzy się korespondencję seryjną,
2.uczeń zna etapy tworzenia korespondencji seryjnej,
3.uczeń potrafi zaprojektować na podstawie danych pochodzących z różnych źródeł etykiety, koperty i listy seryjne,
4.uczeń potrafi wykorzystywać poznaną wiedzę teoretyczną w ćwiczeniach praktycznych.

Pomoce dydaktyczne:
- podręcznik,zestaw komputerowy z zainstalowanym pakietem MS Office 2007, dostęp do Internetu, rzutnik multimedialny,
- dodatkowe materiały przygotowane przez nauczyciela.

Metody nauczania:
- pokaz, ćwiczenia.

Przebieg lekcji:
1.Czynności organizacyjno-porządkowe:
a)sprawdzenie obecności uczniów.
b)przypomnienie wiadomości z poprzednich lekcji.
2.Wprowadzenie do tematu lekcji:
a)podanie tematu lekcji: Tworzenie dokumentu korespondencji seryjnej.
3.Przedstawienie celów lekcji:
a)wyjaśnienie co to jest i na czym polega korespondencja seryjna.
b)charakterystyka dokumentów wykorzystywanych w korespondencji seryjnej: dokument główny, plik z danymi.
4.Omówienie etapów tworzenia korespondencji seryjnej:
a)wybór dokumentu głównego ( list seryjny, koperta, etykieta),
b)utworzenie pliku z danymi lub otwarcie już istniejącego,
c)utworzenie dokumentu głównego oraz wstawienie do niego pól korespondencji seryjnej,
d)scalenie, czyli połączenie dwóch dokumentów,
e)sprawdzenie poprawności i drukowanie scalonego dokumentu.
5.Przedstawienie uczniom ćwiczenia do wykonania:
a)tworzenie zaproszenia.
6.Wykonanie ćwiczenia i ocena poprawności wykonania zadania.
7.Podsumowanie i zakończenie lekcji.
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 1167


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.