Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Joanna Kolasa, 2013-06-03
Kraśnik Górny

Matematyka, Konspekty

konspekt lekcji matematyki Czytanie dużych liczb

- n +

Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
Klasa: 4
Przedmiot: Matematyka
Temat: Czytanie dużych liczb i zapisywanie ich słowami.
Czas zajęć: 1 godzina

Cel ogólny;

- Opanowanie umiejętności czytania i zapisywania dużych liczb;
Szczegółowe cele operacyjne lekcji:
Uczeń zna:
-sposób odczytywania dużych liczb;
-poprawną pisownię liczb np. pięćset;
Uczeń umie:

- zapisać liczbę słowami i cyframi;
- pisać poprawnie nazwy liczb;
- czytać i zapisywać za pomocą cyfr arabskich liczby w zakresie miliona

Metody nauczania
ćwiczeniowa, dyskusja problemowa;

Forma pracy :
-praca indywidualna, praca z podręcznikiem, praca w grupie

Środki dydaktyczne :

-podręcznik, pocztowe przekazy pieniężne, wzory rachunków sklepowych i faktur, artykuły z prasy codziennej ;

Przebieg lekcji :

I. Cześć Wstępna
Czynności organizacyjne
*sprawdzenie obecności,
*sprawdzenie zadania domowego,
*przypomnienie wiadomości z ostatniej lekcji : w jaki sposób rozpisujemy liczby np. 354, jaka jest najmniejsza a uczniowie jaka największa liczba naturalna?
*wprowadzenie do tematu
* podanie tematu lekcji

II. Cześć główna
Realizacja tematu lekcji
*uczniowie w grupach zapisują rozszerzenie liczby 1 kolejno mnożonej przez liczbę 10 aż do miliarda, wykonujemy zadanie 2
* dostają przykładowe pocztowe przekazy pieniężne, wzory rachunków sklepowych i faktur, artykuły z prasy codziennej ,aby sprawdzić w jaki sposób grupuje się cyfry trójkami od prawej strony do lewej w celu łatwiejszego odczytywania liczb;
*wykonujemy zadanie 3 i 4

III. Cześć końcowa
Podsumowanie lekcji : co dzisiaj robiliśmy i ocena aktywności pracy uczniów.
Podanie uczniom zadania domowego zad.5 str175, podać przykład zastosowania dużych liczb.







































Zgłoś błąd    Wyświetleń: 510
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014