Katalog

KATARZYNA TALAROWSKA, 2013-05-22
ŁOWICZ

Język angielski, Konspekty

KONSPEKT NA LEKCJĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE IV

- n +

Podręcznik – New English Zone 1

Zrealizowano:

Liczba uczniów:


TEMAT LEKCJI

PETS – NAZWY ZWIERZĄT



CELE LEKCJI:

GŁÓWNY:
* rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu
* rozwijanie umiejętności czytania
* rozwijanie umiejętności mówienia
* rozwijanie umiejętności tłumaczenia
* rozwijanie umiejętności wyszukiwania żądanych
informacji
* rozwijanie umiejętności zapamiętywania

OPERACYJNY: UCZEŃ POTRAFI:
* wysłuchać i powtórzyć nagranie
* przeczytać i przetłumaczyć tekst
* odszukać żądane informacje
* dopasować wyrazy do obrazków
* słuchać i powtarzać usłyszane słowa
* wysłuchać odgłosy i zidentyfikować zwierzęta
* utworzyć liczbę mnogą rzeczowników
* przedstawić zwierzę za pomocą gestów i odgadnąć o
jakie zwierzę chodzi

METODY PRACY: praca z tekstem pisanym i słuchanym, pokaz, metoda słowna.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: podręcznik, zeszyt ćwiczeń, karty obrazkowe, karty z wyrazami, realia, CD, magnetofon, tablica.
FORMY PRACY: praca zbiorowa – jednolita, praca w grupach – jednolita, praca w parach – jednolita, praca indywidualna – jednolita


PRZEBIEG LEKCJI


1. Powitanie klasy
2. Realizacja lekcji


1. Zagadki - wprowadzenie do tematu
Nauczyciel zadaje uczniom zagadki. Uczniowie mają odgadnąć o jakie słowo chodzi. Następnie nauczyciel pyta uczniów, jaki może być temat lekcji.


2. Słuchanie - powtarzanie
Uczniowie słuchają nagranego dialogu, a następnie powtarzają go
– ćw. 1 s. 52.


3. Dialog - czytanie i tłumaczenie
Wybrane osoby czytają dialog i tłumaczą go na głos – ćw. 1 s. 52.


4. Kto to mówi?
Uczniowie mają odszukać w tekście, kto wypowiada podane zdanie
– ćw. 2 s. 52.


5. Łączenie
W następnym zadaniu – ćw. 4 s. 53 – uczniowie mają dopasować nazwy zwierząt do obrazków. Słuchają i sprawdzają ćwiczenie. Następnie nauczyciel mówi wyrazy po angielsku, a uczniowie powtarzają je.


6. Odgłosy
Uczniowie usłyszą odgłosy jakie wydają zwierzęta. Zadaniem uczniów jest zidentyfikować te zwierzęta – ćw. 5 s. 53.


7. Liczba mnoga rzeczowników
W kolejnym zadaniu – ćw. 7 s. 53 – uczniowie przypomną zasady tworzenia liczby mnogiej rzeczowników, a następnie utworzą tę liczbę do podanych wyrazów.


8. Mim – ćwiczenie utrwalające
Nauczyciel dzieli klasę na dwie grupy. Nauczyciel będzie pokazywał obrazek zwierzątka, a jeden z uczniów z drużyny ma przedstawić to zwierzątko nie używając przy tym słów. Pozostali uczniowie z drużyny muszą odgadnąć – po angielsku – o jakie zwierzę chodzi.

3. Podsumowanie lekcji i ocena pracy uczniów na lekcji.
4. Zadanie pracy domowej – ćw. 2, 3, 4 s. 44-45 - zeszyt ćwiczeń.
5. Pożegnanie z klasą.





Wyświetleń: 1066


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.