Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki

Joanna Szczepańska, 2013-04-24
Kraków

Różne, Konspekty

"Dobry kolega, dobra koleżanka" - konspekt zajęć świetlicowych

- n +

KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH
„DOBRY KOLEGA, DOBRA KOLEŻANKA”


Cele ogólne:
- charakterystyka „dobrego kolegi/koleżanki”
- kształtowanie umiejętności współpracy w grupie
- budowanie obrazu samego siebie
- rozwój wyobraźni i umiejętności plastycznych

Cele szczegółowe:
Uczeń:
- potrafi określić cechy dobrego kolegi/koleżanki
- zna swoje mocne strony i potrafi je zaprezentować
- umie współpracować w grupie
- potrafi zaprojektować i wykonać projekt plakietki „Dobry kolega/koleżanka”

Metody: praca plastyczna, zabawa, pogadanka,
Formy: indywidualna, grupowa, zbiorowa
Środki dydaktyczne: szablony, papier kolorowy, włóczka, chusta, nożyczki, klej, flamastry, szablony ogłoszenia


Przebieg zajęć:

Wprowadzenie:
1. Powitanie uczestników zajęć, zapowiedź tematu.
2. Zabawa w kręgu: „Pajęcza sieć” – dzieci siedzą w kręgu, jedno trzyma kłębek włóczki, przestawia się: „Mam na imię…., moją zaletą jest to, że….” i rzuca kłębek do następnego dziecka.

Realizacja tematu:
3. Praca w grupach: „Jakie cechy powinien mieć dobry kolega, koleżanka? Wypisywanie cech na szablonach w kształcie chłopca i dziewczynki.
Omówienie prac. Pogadanka.
4. Zabawa: „Zaczarowany staw”- jedno dziecko stoi pośrodku z zawiązanymi oczami, pozostałe spacerują wkoło niego. Na sygnał prowadzącego wszystkie dzieci się zatrzymują a osoba z zawiązanymi oczami podchodzi do jakiegoś dziecka i próbuje odgadnąć kim jest.
5. „Ogłoszenie” – zadaniem dzieci jest napisanie ogłoszenia, w którym reklamują siebie jako przyjaciela. Ogłoszenia wkładają do woreczka. Każde wyciąga jedno ogłoszenie
i stara się zgadnąć, kto je napisał. Potem objaśnia, co mu pomogło odgadnąć autora.

Zakończenie zajęć:
6. Projektujemy plakietkę „Dobry kolega/koleżanka” – konkurs z nagrodami.
7. Podziękowanie za udział w zajęciach.



J. Szczepańska
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 1153
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2014