Katalog

Anna Chowańska, 2013-02-05
Choroszcz

Zajęcia pozaszkolne, Konspekty

„ Wiosenna wędrówka ślimaczka” - zajęcia w oparciu o Ruch Rozwijający według metody W. Sherborne

- n +

Temat: „ Wiosenna wędrówka ślimaczka” - zajęcia w oparciu o Ruch Rozwijający według metody W. Sherborne

Cel główny:
- wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch
- przełamywanie barier w kontakcie z rówieśnikami

Cele operacyjne
- Uczeń potrafi współpracować z partnerem
- Uczeń bierze udział we wspólnej zabawie
- Uczeń rozwija pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu
- Uczeń nawiązuje przyjazny kontakt z rówieśnikami

Metody:
Ruchu Rozwijającego według Weroniki Sherborne

Formy:
Indywidualna, grupowa, zbiorowa

Pomoce:
Płyta z muzyka relaksacyjną i kołysankami, koce

Przebieg zajęć:


1. Powitanie grupy
- Piosenka „Wszyscy są, witam Was…”
- Uczestnicy w parach witają się kolejno wymienianymi częściami ciała. np. noskami itp.
- Wprowadzenie w tematykę „ Wiosennej wędrówki małego Ślimaczka”
2. Ćwiczenie świadomości ciała i przestrzeni
- „Winda” – siedząc z nogami ugiętymi w kolanach mocno naciskamy na nie dłońmi powodując, że „jadą” w dół.
- „Wiosenne ślimaczki” – poruszanie się po sali tak jak ślimaczki zwijając się i rozwijając podczas spontanicznego opowiadania prowadzącego o ślimaczkach.
3. Relaks
- „Odpoczynek Ślimaczka” – ślimaczki wyciągają się wygodnie i grzeją się na wiosennym słoneczku , przygrywa im spokojna muzyka z odgłosami przyrody
4. Relacje „Z”
- „Lustro wody” – ślimaczki siedzą naprzeciw siebie i naśladują swoje ruchy jak w lustrze.
- „Wędrówka pod liśćmi” – jedna osoba wygina się jak kot tworząc tunel druga przechodzi pod nim i nad nim.
5. Relaks
- Masażyk pt. „ Ślimak,”
6. Relacje „ PRZECIWKO”
- „Zastygły ślimak” – jedna osoba zastyga w pozycji na czworaka a druga próbuje ja przesunąć.
7. Relaks
- ponownie :„Odpoczynek Ślimaczka” – ślimaczki wyciągają się wygodnie i grzeją się na wiosennym słoneczku , przygrywa im spokojna muzyka odgłosami przyrody
8. Relacje „ RAZEM”
- „Ślimaki bliźniaki” – w dowolnych parach naśladujemy ruch płynięcia kajakiem, tak jakby jeden ślimaczek chciał pójść w inną stronę.
- „Tunel” – ślimaczki wracają z wędrówki przez tunel z kocy.

9. Relaks
- Kołysanka „Gdy słonko szło spać „ A. Jantar – dzieci siadają w swoich fotelikach i bujają się
10. Pożegnanie grupy
- Prowadzący podaje Promyczek Przyjaźni.

Anna Chowańska
Zespół Szkół PTO Białystok


Wyświetleń: 858


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.