AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Matylda Loose, 2012-08-22
Olsztyn

Zajęcia przedszkolne, Scenariusze

scenariusz zajęć przedszkolnych

- n +

Temat: Pierzemy jak praczki

Cele:
1. Kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie.
2. Rozwijanie koordynacji wzrokowo- słuchowej.
3. Kształtowanie motorki małej i dużej.
4. Doskonalenie aparatu mowy na sylabach dźwiękonaśladowczych.

Metody: prezentacja multimedialna, pedagogika zabawy, metoda DS M. Bogdanowicz, aktywne

Formy: indywidualna, zbiorowa

Pomoce dydaktyczne: prezentacja pralki automatycznej, płyty z muzyką, spinacze- „klamerki” do prania, chusteczki higieniczne, sznurek, pudełko kartonowe, Flipsy

Przebieg zajęć:

1. „Hura”- pląs na powitanie.Dzieci wraz z nauczycielem powtarzają słowa: gdy przedszkolaki się witają to wszystkie razem HURA wołają. Tekst powtarzamy cicho, głosno, szybko, wolno...

2. „ Jak działa pralka automatyczna?”- prezentacja filmu.

3. „ W pralce automatycznej”- zabawa ruchowo- naśladowcza. Dzieci inscenizują ruchami ciała tekst wypowiadany przez nauczyciela.

4. „ Odgłosy z pralki”- ćwiczenia artykulacyjne.

5. „Praczki”- piosenka z interpretacją ruchową według M. Bogdanowicz.

6. „Pranie”- rozmowa połączona z prezentacja multimedialną.

7. „Magiczne pudełko Flipsów”- zabawa dydaktyczna. Z kartonowego pudełka pełnego chrupek dzieci starają się wyjąc, korzystając jedynie ze zmysłu dotyku, spinacze do prania

8. „Wieszamy pranie”- zabawa sprawnościowa. Za pomocą "wyłowionych" spinaczy do prania dzieci przypinają do rozwieszonych sznurków pranie.
9. Podziekowanie za wspólną zabawę.
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 1371


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0