Katalog

Oleksandra Hutsul, 2012-05-15
Mszczonów

Język angielski, Konspekty

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Termin przeprowadzenia lekcji:
Nauczyciel prowadzący:
Klasa:

Temat lekcji: School. School Life.

Cele lekcji: Uczeń:

 posługuje się podstawowym zasobem środków językowych w zakresie danego tematu i poznaje nowe
 rozumie ze słuchu proste, krótkie, typowe wypowiedzi i tworze własne, uzasadniając je
 reaguje na polecenia
 określa główną myśl tekstu
 przekazuje w języku obcym informacje zawarte w materiałach audiowizualnych oraz tekstach obcojęzycznych
 przekazuje w języku polskim główne myśli i wybrane informacje z tekstu w języku obcym
 przekazuje w języku obcym informacje sformułowane w języku polskim
 korzysta ze źródeł informacji w języku obcym
 poszerza swoją wiedze o życiu szkolnym w krajach anglojęzycznych
 dokonuje samooceny
 współdziała w grupie oraz pracuje samodzielnie, stosuje strategie komunikacyjne; kształtuje postawę zaangażowania, rzetelnej, celowej i efektywnej pracy

Metody pracy:
 skojarzeniowa
 twórcza, poszukująca
 działania praktyczne
 problemowa

Formy pracy:
 indywidualna
 w parach
 grupowa
 zbiorowa


Środki dydaktyczne:
 podręcznik New Exam Connections (Pre-Intermidiate)
 odtwarzacz DVD
 odtwarzacz CD
 kartki z ćwiczeniami dostosowane do indywidualnych możliwości uczniów
 wyposażenie pracowni językowej

Przebieg lekcji:

Czynności organizacyjne:
- powitanie
- sprawdzenie obecności
Sprawdzanie i ocenianie (+,-) pracy domowej
Uczniowie otrzymują kartki z zadaniem o zróżnicowanym stopniu trudności.
Nauczyciel w tym czasie sprawdza drugą część pracy domowej w zeszytach uczniowskich.

Lekcja właściwa:

1. Wprowadzenie do tematu.
Nauczyciel podaje kilka wyrazów, a uczniowie mówią z czym im te wyrazy się kojarzą.
2. Zapisywanie daty i tematu.
3. Rozgrzewka językowa.
Uczniowie podają różnorodne wyrazy, które im kojarzą się ze szkołą, życiem szkolnym.
4. Oglądanie fragmentu filmu
Uczniowie otrzymują po jednym pytaniu na temat filmu.
Po obejrzeniu słucham ich odpowiedzi i zwracam uwagę na to co jeszcze powinni zauważyć. Oglądają jeszcze raz i korygują swoje odpowiedzi, a następnie sprawdzają z odpowiedziami zapisanymi na tablicy.
5. Ćwiczenie do filmu.
Uczniowie słyszą pytania, powtarzają je, zapisują do zeszytów, a następnie prowadzą dialogi.
6. Praca z tekstem – rozumienie ze słuchu.
- wprowadzenie nowego słownictwa
- słuchanie tekstu i odpowiadanie na jedno pytanie
- słuchanie ponowne z zaznaczeniem odpowiedzi zgodnych z treścią nagrania

Podsumowanie:

Ćwiczenie sprawdzające nabytą podczas lekcji wiedzę. Samoocena i ocena uczniów.
Praca domowa:
Ćw.1 str. 72, ćw.1 str. 49 (w zeszycie ćwiczeń)
Wyświetleń: 1352


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.