Katalog

Joanna Bednarczuk, 2012-04-04
Chełm

Język angielski, Konspekty

Fruit and vegetables- konspekt z języka angielskiego

- n +

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE:
POZIOM NAUCZANIA: klasa II Szkoła Podstawowa
TEMAT LEKCJI: Fruit and vegetables – rozróżniamy zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze.


CELE JEDNOSTKI LEKCYJNEJ:
• Cele operacyjne w zakresie
a) wiadomości:
- uczeń zna nazwy owoców i warzyw
-uczeń wie jak udzielić odpowiedzi i zapytać o ulubione warzywo i owoc
- uczeń zna nazwy słodyczy i innych niezdrowych produktów żywnościowych
b)umiejętności:
- uczeń potrafi opowiadać o swoich upodobaniach (ulubione warzywa i owoce)
- uczeń potrafi budować pytania o upodobania kolegów i koleżanek, oraz odpowiedzieć na nie
- uczeń potrafi użyć nowe słownictwo i określić co jest owocem, a co warzywem i jakie są niezdrowe produkty
c) postawy:
- rozwijanie u uczniów umiejętności odpowiedniego zachowania się w konkretnych sytuacjach życiowych (zastosowanie pytań o upodobania żywieniowe we właściwych sytuacjach i kontekstach)
5.METODY PRACY: ćwiczenia praktyczne, problemowe.
6. FORMY PRACY: praca w parach, praca indywidualna.

II. PRZEBIEG LEKCJI:


1.Wstęp
Powitanie, sprawdzanie obecności, odpytanie z poprzednio wprowadzonego słownictwa

2. Rozgrzewka leksykalna

- nauczyciel nakleja na tablicy trzy kosze z napisami; warzywa, owoce, słodycze i prosi uczniów o przyporządkowanie obrazków do właściwego kosza
- prosi uczniów o podanie zdrowych i niezdrowych produktów

3.Wprowadzenie nowego materiału

-nauczyciel rozdaje uczniom obrazki z warzywami i owocami do pokolorowania i prosi o wycięcie ich i wykonanie kukiełek
- uczniowie wykonują kukiełki i kolejno przedstawiają się np. Jestem panem marchewką. Jestem warzywem (I’m Mr Carrot. I’m a vegetable.)

- następnie nauczyciel zapisuje pytanie o ulubione owoce i warzywa oraz możliwe odpowiedzi (What’s your favourite fruit/vegetable?)

4. Praca z nowym materiałem

-nauczyciel dobiera uczniów w pary i prosi o zadawanie pytań o ulubione warzywa i owoce

5. Podsumowanie lekcji, zadanie pracy domowej

- nauczyciel prosi o dokonanie samooceny pracy na lekcji poprzez narysowanie uśmiechniętych lub smutnych buziaczków





Opracowała Joanna Bednarczuk



Wyświetleń: 3227


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.