Katalog

Joanna Błaut, 2012-02-24
Gdynia

Biologia, Artykuły

ZAJĘCIA POKAZOWE W GIMNAZJUM W SŁAWĘCINIE

- n +

Nauczyciele wraz z uczniami klas trzecich, zorganizowali zajęcia pokazowe
z udziału w projekcie „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE”. Zaproszonym gościom pokazali, że udział w zajęciach pozalekcyjnych to również sposób na spędzanie wolnego czasu, który godzi świetną zabawę ze zdobywaniem wiedzy naukowej.

Projekt „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE” otrzymał wysoką ocenę w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Realizowany jest przez Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie
z COMBIDATA Poland Sp. z o. o. na obszarze województw: pomorskiego, kujawsko – pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w okresie
od października 2009 do sierpnia 2011. Gimnazjalistom zapewniono bezpłatny udział
w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych, prowadzonych przez nauczycieli szkoły,
jak również kadrę dydaktyczną uczelni wyższych. Uczestnicy pracują w dwóch grupach
12 i 16 osobowych, z wykorzystaniem metody projektowej oraz z zastosowaniem nowoczesnego zestawu dydaktycznego, w jaki firma COMBIDATA Poland Sp. z o.o. wyposażyła szkołę.

W Gimnazjum w Sławęcinie odbyły się zajęcia pokazowe dwóch grup o kompetencji:
matematyczno – przyrodniczej. Gimnazjaliści opowiedzieli o swojej pracy w projekcie, zaprezentowali opracowane projekty edukacyjne oraz prace stworzone w ramach zajęć projektowych. W prezentacji multimedialnej pt.: „Rytm serca - siłą transportu” przedstawili budowę i funkcję układu krwionośnego. W trakcie opracowania tematu odbyło się 15 spotkań projektowych, członkowie projektu uczestniczyli w trzech wykładach pokazowych, zorganizowane zostały za zgodą rodziców bezpłatne badania morfologii oraz grupy krwi, przeprowadzono szereg doświadczeń.
W prezentacji pt.: „Jestem w ruchu”, ruch sklasyfikowali m.in. w ujęciu fizycznym, przyporządkowali mu wielkości fizyczne. W trakcie realizacji zajęć projektowych zorganizowano w szkole konkurs
na plakat promujący aktywność fizyczną, obyły się wycieczki na basen, do kręgielni oraz Gdańska
w celu mierzenia ruchu.

Efektom pracy Gimnazjalistów przyglądali się zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły, Pani Katarzyna Kepert, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach: Pani Ilona Mróz oraz Pani Aleksandra Najdowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach, Pani Joanna Zakrzewska, Pani Renata Misztal z Gminnego ośrodka Oświaty, oraz Rada Rodziców. Nad całością czuwali opiekunowie grup:
Pani Gabriela Kosiedowska oraz
Pani Renata Śledź.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy wspaniałych efektów wykonanych
prac projektowych, miłej atmosfery oraz życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu
wiedzy naukowej!


Wyświetleń: 1249


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.