Katalog

Małgorzata Sztandera, 2011-05-29
Brok

Język angielski, Konspekty

Konspekty lekcji z języka angielskiego

- n +





Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy 0 ( przedszkole – grupa 6-latków)
Temat : Wprowadzenie nazw zwierząt
Czas : 30 minut
Cele lekcji:
-Uczeń poznaje nazwy zwierząt : dog , cat , fish , bird , frog , rabbit
-Uczeń doskonali umiejętność odpowiadania na pytania – „Jak się nazywasz?” , „Jak się masz?” , „Ile
masz lat?”
-Uczeń poznaje rymowankę ‘I like cats’
-Uczeń doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem
-Uczeń doskonali umiejętność pracy w grupie
Metody i formy pracy :
-praca z całą klasą
-wykorzystanie elementów dramy
-wykorzystanie metody audiowizualnej
-wykorzystanie gier językowych , piosenek i rymowanek
Pomoce dydaktyczne :
-karty z rysunkami przedstawiającymi zwierzęta
-płyta CD z piosenkami ‘The hello song’ i ‘Godbye song’
Przebieg lekcji:
Rozgrzewka językowa
1.Dzieci stają w kole i śpiewają z nauczycielem poznaną wcześniej piosenkę ‘The hello song”
2.Nauczyciel wkłada na rękę pacynkę (Coco) i przy pomocy pacynki zadaje dzieciom pytania ‘What’s
your name?’ , ‘How old are you?’. Dzieci indywidualnie odpowiadają na pytania.
Prezentacja nowego materiału
1.Nauczyciel mówi dzieciom , że za chwilę poznają nazwy niektórych zwierząt. Pyta czy mają w domu
jakieś zwierzątka.
2.Przy pomocy kart obrazkowych nauczyciel wprowadza słowa ‘cat’ i ‘dog’ . Dzieci chóralnie
powtarzają słowa.
3.Używając kart obrazkowych nauczyciel prezentuje inne zwierzęta: rabbit , fish , bird , frog. Dzieci
powtarzają nowe słowa chóralnie. Następnie ochotnicy wypowiadają słowa samodzielnie.
Ćwiczenie 1
Nauczyciel umieszcza w różnych miejscach sali karty przedstawiające poznane zwierzęta. Następnie
wypowiada nazwy zwierząt przedstawionych na kartach , a dzieci wskazują odpowiednie karty.
Ćwiczenie 2
Nauczyciel mówi jednemu uczniowi , tak aby inni nie słyszeli , nazwę zwierzęcia. Zadaniem dziecka
jest pokazanie ruchów danego zwierzęcia , tak aby pozostałe dzieci mogły zgadnąć o które zwierzątko
chodzi . Dzieci po kolei prezentują zwierzęta , a pozostali uczniowie zgadują ich
angielskie nazwy.
Prezentacja rymowanki
Nauczyciel prezentuje uczniom rymowankę:
‘One , two ,
One , two , three ,
I like cats and cats like me!’ .
Dzieci chóralnie powtarzają za nauczycielem rymowankę. Następnie nauczyciel modyfikuje tekst tak ,
żeby powtórzyć nazwy innych zwierząt (I like fish , I like birds).
Ćwiczenie manualne
Dzieci siadają przy stolikach. Nauczyciel rozdaje dzieciom kartki papieru i prosi je o narysowanie
ulubionego zwierzątka. Wpowadza pytanie ‘What’s your favorite animal?’. Podczas gdy dzieci rysują
nauczyciel chodzi po klasie i prosi by dzieci indywidualnie odpowiadały na pytanie o ulubione
zwierzątko (My favorite animal is…).
Zakończenie
1.Dzieci śpiewają znaną im piosenkę – ‘Goodbye song’.
2 Nauczyciel wkłada pacynkę (Coco) i za pomocą acynki żegna się z dziećmi , mówiąc ‘Goodbye
children!’ Dzieci odpowiadają chórem ‘Goodbye’.
Opracowała : Małgorzata Sztandera
Szkoła Podstawowa w Broku

























Konspekt lekcji języka angielskiego
Temat : Nazwy części garderoby
Klasa : I (szkoła podstawowa)
Czas : 45 minut
Cele lekcji:
- Uczeń poznaje nazwy ubrań : trousers , skirt , socks , jacket , hat , shoes
- Uczeń poznaje piosenkę ‘In my trolley’
- Uczeń doskonali umiejętność określania kolorów
-Uczeń doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem
Metody i formy pracy
-praca z całą klasą
-praca indywidualna
- wykorzystanie gier językowych , piosenek
Pomoce dydaktyczne :
-karty z rysunkami przedstawiającymi części garderoby
-zdjęcie wózka na zakupy
-płyta CD z piosenką ‘In my trolley’
-kredki
Przebieg lekcji

Rozgrzewka językowa
1.Nauczyciel wita się z dziećmi mówiąc ‘Good morning’ . Zadaje pytanie ‘How are you?’. Dzieci
odpowiadają chórem.
2.Nauczyciel mówi uczniom , że za chwilę poznają nazwy różnych części garderoby .Prosi ,żeby dzieci
powtórzyły słowo ‘clothes’.
3.Nauczyciel pyta dzieci czy może znają już jakieś nazwy ubrań w języku angielskim. Ochotnicy
wymieniają znane im ubrania.
Prezentacja nowego materiału
1.Nauczyciel podnosi karty przedstawiające części garderoby (trousers , shirt , socks , jacket , hat ,
shoes) wypowiadając równocześnie ich nazwy. Dzieci powtarzają chórem.
Ćwiczenie 1
Nauczyciel umieszcza w różnych miejscach sali karty obrazkowe przedstawiające poznane części
garderoby. Następnie wypowiada nazwy ubrań przedstawionych na kartach a dzieci wskazują
odpowiednie karty.
Ćwiczenie 2
Nauczyciel wymienia nazwy ubrań .Dzieci mają za zadanie wskazać je na sobie
Prezentacja piosenki
1.Nauczyciel powtarza z dziećmi nazwy kolorów które pojawią się w piosence ( red , green , orange ,
pink , blue , purple). Prosi dzieci żeby przygotowały swoje kredki. Wymienia nazwy kolorów. Dzieci
podnoszą do góry kredki , w kolorze jaki wypowiada nauczyciel.
2.Nauczyciel pokazuje zdjęcie wózka na zakupy i wprowadza słowo ‘trolley’ . Następnie umieszcza
karty obrazkowe , przedstawiające ubrania w różnych miejscach sali. Włącza płytę z piosenką ‘In my
trolley’. Prosi dzieci , żeby wstały i słuchając piosenki wykonywały następujące gesty : gdy usłyszą
nazwę części garderoby(na przykład: ‘a red shirt’) – dzieci które mają na sobie usłyszane ubranie
wskazują na nie , jeśli nie - wskazują odpowiednią kartę obrazkową.
3.Dzieci powtarzają za nauczycielem słowa piosenki. Następnie próbują ją zaśpiewać razem z
nauczycielem.
4.Nauczyciel rozdaje dzieciom kartki z rysunkami ubrań , które pojawiają się w piosence (shirt ,
trousers , jacket , shoes , socks , hat)Prosi dzieci aby pokolorowały ubrania zgodnie z treścią piosenki.
W czasie pracy dzieciom towarzyszy piosenka(odtwarzana kilka razy).
5Następnie nauczyciel prosi dzieci żeby powiedziały jak pokolorowały ubrania (na przykład : a red
shirt , green trousers).

Zakończenie
Dzieci śpiewają z nauczycielem piosenkę ‘In my trolley’

Opracowała Małgorzata Sztandera
Szkoła Podstawowa w Broku
Wyświetleń: 17492


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.